به جام جهانی صعود نمی‌کردیم، تمام زحماتمان بر باد می‌رفت | اتاق خبر
کد خبر: 378629
تاریخ انتشار: 10 آبان 1395 - 11:25
پیروانی:
سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: بازیکنان جوان ایرانی با تمام تلاش خود به مصاف رقبای سخت در گروه مرگ رفته و در نهایت توانستیم با کسب سهمیه جام جهانی دل مرم را شاد کنیم.

امیر حسین پیروانی

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امیر حسین پیروانی- سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان،  گفت: با توجه به این که  سال گذشته و از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در سید 4 قرار گرفته بودیم، گروهمان بسیار سخت بود. نه اینکه تیم های حریف برای ما تیم سختی باشند بلکه تیم ایران حریف سرسختی برای آنها بود  و طبق صحبتهایی که با مربی قطر از کشور اسپانیا داشتم، اعلام کرد که ما انتظار داشتیم به عنوان سید 4 در گروه آسانی قرار داشته باشیم نه همگروهی با تیم  ایران. به همین خاطر گروهمان در این دوره از بازیها گروه مرگ نام گرفت.

وی در باره بازی نخست تیم ملی فوتبال جوانان ایران برابر قطر گفت: در بازی اول  برابر تیمی قرار گرفتیم که  از  یک کادر 12 نفره اسپانیایی بهره می برد. مدیر فنی این تیم " بورامیلوتینوویچ " بود که تجربه حضور در پنج تیم مختلف در جام جهانی را داشته و قبل از شروع مسابقه  ژاوی- کاپیتان چندین ساله رئال مادرید حضور داشت تا به عنوان مسئول فنی در کنار تیم قطر باشدY تیمی که خود را  برای جام جهانی 2022 آماده می کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان در ادامه بیان کرد: در نیمه اول بر اثر اتفاق گل دریافت کردیم، اما در نیمه دوم با سرعت بازیکنان و مواردی که بین نیمه به آنها گوشزد کردیم، توانستیم به بازی برگردیم. اما متاسفانه بر اساس یک اتفاق، بازیکن تیم ما کارت زرد دوم را دریافت کرد و 10 نفره رو به روی قطری که به سبک تیمهای عربی بازی می‌کند، وقت کشی دارد و دائما خود را به زمین می‌زنند، به ادامه رقابت خود پرداختیم. با گلی که رزاق‌پور به  ثمر رساند به بازی برگشتیم و توانستیم یک امتیاز این این دیدار سخت و ارزشمند به دست آوریم.
پیروانی در ادامه درباره بازی مقابل ژاپن و یمن گفت: ژاپن قهرمان آسیا و مدعی  است. برابر چشم بادامی‌ها با یک بازی بسته و تغییر تاکتیک به میدان رفته و  این تیم را مهار کردیم. از دقیقه  70 تا90 بازی سه موقعیت داشتیم. اولین موقعیت‌مان با لطف داور که گل صحیح بود، مورد موافقت قرار نگرفت و دو موقعیت دیگر که شانس با ما یار نبود و در نهایت بازی با ژاپن مساوی تمام شد و یک امتیاز از این بازی سخت به دست آوردیم. در بازی با یمن نیاز به کسب 3 امتیاز داشتیم و در نهایت با پیروزی برابر این تیم به عنوان تیم دوم به مرحله بعدی مسابقات صعود کردیم.

پیروانی درباره بازی بسیار حساس برابر ازبکستان بیان کرد: مهمترین و سخت‌ترین دیدار ما، بازی با ازبکستان بود. اگر می‌بردیم به جام جهانی صعود می‌کردیم و اگر می‌باختیم تمام زحماتمان به هدر می‌رفت. استرس زیادی بر بچه‌ها و کادر فنی تیم حاکم بود. بازی مرگ و زندگی بود. اگر صعود نمی‌کردیم، زحمات دوساله همه بازیکنان، کادر فنی، مسئولان فدراسیون و تمامی افرادی که برای حمایت و تدارکات این تیم تلاش‌های شبانه روزی داشتند، بر باد می رفت. خدا خیلی به ما کمک کرد و بازیکنان ایران با قدرت برابر ازبکستان ظاهر شدند و در پایان به اولین هدفمان که صعود به جام جهانی بود، رسیدیم. این صعود هدیه ناقابلی از شیربچه‌های جوانان به مردم عزیز ایران بود.

پیروانی درباره بازی برابر عربستان که از حساسیت بالایی برخوردار بود، خاطر نشان کرد: متاسفانه اتفاقات عجیبی دست به دست هم داد تا نتوانیم پیروز این بازی شویم. در هفت  بازی (سه دیدار در مقدماتی و سه بازی در مرحله نهایی ) تنها یک گل دریافت کردیم. متاسفانه مسابقه را ساعت 16 گذاشتند که ساعت مناسبی برای بازی نبود. ضمن این که تیم ایران در کل مسابقات از  یک مثلث دفاعی بی نظیر بهره می‌برد. نیما طاهری- محمد سلطانی مهر و امید نورافکن که در کنار این سه بازیکن،  عارف غلامی نیز به آنها اضافه می‌شد و دفاع کامل و متمرکز خوبی را در اختیار داشتیم. سلطانی مهر مصدوم بود حتی بازی با ازبکستان هم با مصدومیت به میدان آمد. امید نور افکن هم از  مصدومیت رنج می‌برد و چاره‌ای جز استفاده این ملی پوش نداشتیم. نیما طاهری دو اخطاره بود و در این بازی نتوانست ما را همراهی کند. در صورتی که گفته بودند اخطارهای بعد از مرحله گروهی از بین می‌رود، اما این اتفاق رخ نداد.

وی ادامه داد: با یک ترکیب جدید در خط دفاع ظاهر شدیم و از بازیکنانی استفاده کردیم که آماده بودند اما به دلیل اینکه در کوران مسابقات قرار نداشته و حساسیت بازی را احساس و کنترل نکرده بوند، گل‌های زیادی را دریافت کردیم. در واقع  پر اشتباه و با استرس بالا در این دیدار ظاهر شدیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان در ادامه درباره حضور این تیم در تورنمنت کره جنوبی گفت: تیم کره جنوبی با قدرتی که داشت در مسابقات قهرمانی آسیا حذف شد و چون  میزبان جام جهانی است برای تیم خود تدارکات جدی در نظر گرفته و بلافاصله پس از بازگشت اردوها و مسابقات تدارکاتیش را آغاز کرده است. بدون شک حضور در  این تورنمنت بسیار خوب است چرا که تیم‌های انگلستان ( قدرت برتر اروپا)، نیجریه (قدرت برتر افریقا)، ایران و کره جنوبی (از آسیا) حضور دارند. به لحاظ منطقی نباید در این بازی‌ها حضور داشته باشیم چرا که بازیکنان نیازمند ریکاوری و استراحت هستند  اما با توجه به اینکه شرایط ویژه‌ای در این تورنمنت بسیار خوب وجود دارد و تیم‌هایی در آن حضور دارند که شاید بازی کردن با آنها برای ما اتفاق نیفتد، به این جمع بندی رسیدیم به مسابقات فوق اعزام شویم. باید با تمام بازیکنان خود را در این تورنمنت در اختیار داشته باشیم. در همین راستا از تمام مسئولان می‌خواهم به تیم ملی جوانان نگاه ویژه‌ای داشته باشند تا ما بتوانیم بازیکنان سرباز خود را در این تورنمنت مهم و ارزشمند به همراه داشته باشیم.

وی در پایان گفت: از مربیان تیم‌های پایه، که مربیان جوان و زحمت کشی هستند که بدون هیچگونه چشم داشتی و با حداقل امکانات و بیشترین تلاش، به فوتبال کشور کمک بسزایی کردند، از تمام همکارانی که در 21 ماه گذشته به ما کمک کردند، مسئولین فدراسیون و کمیته های مختلف(توسعه و فنی، روابط عمومی، جوانان و آموزش) در کنار مطبوعات و صدا و سیما که باعث شدند موج مثبتی در سطح کشور ایجاد شود، تقدیر و تشکر می کنم. همچنین تشکر ویژه از کاشانی و هدایتی در کنار دعای مردم عزیز که حمایت بسیاری از تیم جوانان کردند، دارم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید