مقایسه عملکرد بنزما و موراتا در رئال مادرید | اتاق خبر
کد خبر: 378635
تاریخ انتشار: 10 آبان 1395 - 12:09
آلوارو موراتا که در ابتدای فصل جاری به رئال مادرید بازگشته است در مقایسه با مهاجم فرانسوی عملکرد بهتری داشته است.

بنزما و موارتا

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، آلوارو موراتا توانست در دیدار شنبه برابر آلاوس گلزنی کند. این مهاجم اسپانیایی دوباره به عنوان بازیکن ذخیره به میدان آمد اما باز هم گلزنی کرد. در مقابل کریم بنزما که با موراتا تعویض شد، نتوانست گلی به ثمر برساند. با وجود این که مهاجم اسپانیایی دقایق کمتری در میدان حضور دارد اما روند گلزنی‌اش ادامه‌ دارد و اکنون به همراه کریستیانو رونالدو، برترین گلزن تیمش با هفت گل محسوب می‌شود. او سه پاس گل نیز داده است.

با وجود این که بنزما ابتدای فصل را به خاطر آسیب‌دیدگی‌ از دست داد اما مدت زمان بیشتری از موراتا بازی کرده است. مهاجم فرانسوی در این فصل در یازده بازی، 705 ‌دقیقه بازی کرده و تنها چهار گل به ثمر رسانده است. با این حال موراتا در 15 بازی فصل حضور داشته اما 699 ‌دقیقه فرصت بازی پیدا کرده است. از زمانی  که بنزما به میادین بازگشت (هفته‌ سوم لالیگا)، موراتا تنها در دیدار برابر لاس پالاماس و کولتورال لئونسا در ترکیب اصلی جای داشت. با این حال مهاجم اسپانیایی از هر فرصتی که زین الدین زیدان به او می‌دهد، استفاده می‌کند.

او بازیکنی است که بیشترین گل را به عنوان یک بازیکن ذخیره در لالیگا به ثمر رسانده است. چهار گل از هفت گلش زمانی بود  که در ترکیب اصلی قرار نداشت. دو گل از این چهار گل برابر تیم‌های اسپورتینگ لیسبون پرتغال و اتلتیک بیلبائو، پیروزی را برای مادریدی‌ها به ارمغان آورد. البته موراتا تنها در گلزنی برتر از بنزما نیست. او 28 شوت به سمت دروازه زده که 16 شوت در چارچوب بوده است. در مقابل، بنزما 26 ضربه زده که تنها 14 شوت در چارچوب بوده است.

چهارشنبه زیدان فرصت دارد از میان این دو مهاجم، یکی را انتخاب کند و در کنار گرت بیل و کریستیانو رونالدو قرار بدهد. مادریدی‌ها به سه امتیازی بازی برابر لژیا ورشو در لیگ قهرمانان اروپا نیاز دارند تا به صعود از گروه خود نزدیک‌تر شوند. با توجه به ضعیف بودن حریف، زیدان می‌تواند دوباره به موراتا فرصت بدهد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید