پیشنهاد فدراسیون کشتی ایران به اتحادیه جهانی | اتاق خبر
کد خبر: 379062
تاریخ انتشار: 12 آبان 1395 - 08:36
فدراسیون کشتی پس از اتفاقات به وجود آمده در فینال وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک 2016 برزیل به اتحادیه جهانی کشتی پیشنهاداتی را ارائه داد.

حسن یزدانی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در فینال وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک 2016 برزیل، انور گدویف روس بارها به دلیل آسیب دیدگی از استراحت پزشکی استفاده کرد به طوری که این موضوع باعث شد تا دیدار فینال این وزن حدود 30 دقیقه طول بکشد.

با توجه به اینکه ممکن است در رقابت های پیش رو باز هم این اتفاق بیافتد فدراسیون کشتی طی نامه ای به نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی، پیشنهاداتی را ارائه داد که به شرح زیر است:

با عنایت به اینکه این موضوع بطور حتم در سایر رقابت های بین المللی نیز به دلیل آسیب دیدگی های متعدد  و رایج در مبارزات کشتی در دنیا تکرار خواهد شد و تاثیرات منفی بر عملکرد فنی مسابقه، تحلیل بینندگان رقابت از قضاوت منصفانه داوری، عدم توجهات اقتصادی لازم به لحاظ طولانی شدن غیر منطقی زمان پخش مسابقات از نظر اسپانسرینگ، کاهش جذابیت مسابقه برای علاقمندان و بینندگان و... بهمراه خواهد داشت، پیشنهاد می شود موضوع تعیین محدوده زمانی مشخصی برای مداوای کشتی گیر آسیب دیده به هنگام مبارزه در یک کشتی که البته با تشخیص و حضور پزشک مسابقات نیز صورت خواهد گرفت در دستور کار کمیته داوران و در صورت لزوم سایر مراجع مربوطه در اتحادیه جهانی کشتی قرار گیرد.

پیشنهاد فدراسیون کشتی ایران تعیین 3 دقیقه بعنوان سقف مداوا کشتی گیر آسیب دیده توام با خونریزی در هنگام مسابقه  و دو دقیقه برای سقف مداوای کشتی گیر آسیب دیده بدون جراحت و خونریزی می باشد، که البته قطعا باید به تشخیص پزشک مسابقات و با حضور پزشک ذیربط انجام شود. در صورتی که کشتی گیر آسیب دیده بیش از زمان مذکور به هردلیل نیاز به استراحت و مداوای موقت بر روی تشک در حین انجام مسابقه را داشته باشد با تشخیص پزشک، دستور رییس تشک  واعلام داور از ادامه رقابت باز خواهد ماند. به نظر می رسد می توان فضای مشخصی را برای انجام این موضوع بر روی اسکوربرد نیز  مشخص نمود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید