خودروسازی گاک سهام خود را می فروشد | اتاق خبر
کد خبر: 379187
تاریخ انتشار: 13 آبان 1395 - 01:30
گروه خودروسازی گاک قصد دارد به‌منظور تامین بودجه توسعه خودروهای سبز و ایجاد برندها و کارخانه‌های اختصاصی سهام خود را به ارزش ۱۵ میلیارد یوآن (۲/ ۲ میلیارد دلار) به‌فروش برساند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو ،گروه خودروسازی گاک قصد دارد به‌منظور تامین بودجه توسعه خودروهای سبز و ایجاد برندها و کارخانه‌های اختصاصی سهام خود را به ارزش ۱۵ میلیارد یوآن (۲/ ۲ میلیارد دلار) به‌فروش برساند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این اقدام گاک در شرایطی انجام می‌گیرد که خودروسازان چینی میلیاردها یوآن برای توسعه خودروهای برقی و خودروهای هیبریدی بنزینی-برقی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. دولت چین به‌منظور مبارزه با آلودگی هوا خودروسازان را به تولید خودروهای پاک ترغیب می‌کند. گروه خودروسازی گاک اعلام کرد پول حاصل از فروش سهام در ۱۰ پروژه هزینه خواهد شد و نزدیک به یک سوم آن برای صرف توسعه و تحقیق درمورد خودروهای سبز و دیگر تکنولوژی‌ها خواهد شد. دیگر پروژه‌ها عبارت است از توسعه و ارتقای کارخانه‌ها و طراحی مدل‌های جدید برای برند گاک. گروه خودروسازی گاک علاوه‌بر خودروهایی که تحت نام خود تولید می‌کند، شریک چینی تویوتا، هوندا موتور و فیات‌کرایسلر محسوب می‌شود و به‌طور مشترک با این برندها نیز خودرو تولید می‌کند.

94105

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید