موتورهای چرخشی در مدل‌های جدید مزدا | اتاق خبر
کد خبر: 379665
تاریخ انتشار: 16 آبان 1395 - 10:50
مزدا رسما مدل خودروهای جدید RX اش را تائید کرده است، اما اخیرا این شرکت اعلام کرده که این مدل با بلوغ و تکامل بیشتری ارائه خواهد شد. قرار است مدل‌های RX مزدا تنها با موتورهای دوار ارائه شوند.

به گزارش گروه خودرو عصر ایران به نقل از "واردز اتو"، مشاور ارشد بازاریابی  مزدا در این خصوص گفت: تمام ظرفیت های مدل های جدید RX بر قدرت مدل‌های دوار تکیه دارند. با این وجو این موتورها به شدت گرسنه سوخت هستند.

موتورهای دوار در مدل‌های جدید مزدا

در گذشته نیز کارشناسان و مقامات شرکت مزدا استفاده از موتورهای دوار و چرخشی برای این خودرو محتمل عنوان کرده بودند. اما اینک مشخص شده که هیچ پیشرانه دیگری به جز موتورهای دوار یا چرخشی برای این خودرو ارائه نخواهد شد. با این وجود گروه مهندسی مزدا در حال کار روی موتورهای مذکور هستند.

موتورهای دوار در مدل‌های جدید مزدا

در روزهای گذشته مزدا فاش کرد که تیم مهندسی شرکتش در 8 سال گذشته در حال کار برای توسعه موتورهای دوار بوده و اینک در حال دستیابی به این موفقیت بزرگ است.


موتورهای دوار در مدل‌های جدید مزدا

موتور روتر یا دوار قطعه مثلثی شکلی است که دارای سه صفحه محدب بوده که هر کدام در حکم یک پیستون عمل می‌کند. درهر یک ازصفحه‌های روتور فرورفتگی وجود دارد که حجم موتور را افزایش می‌دهد تا مخلوط بنزین و هوای بیشتری راهی موتور شود.

در انتهای هر صفحه تیغه‌ایی فلزی برای آب‌بندی بیرون و محفظهٔ احتراق وجود دارد. همچنین حلقه‌هایی فولادی برای آب‌بندی کنارهٔ محفظهٔ احتراق و بیرون کار گذاشته شده‌ است.دندانه‌های این چرخ‌دنده با دندانه‌های چرخ‌دنده‌ایی جفت می‌شود که به بدنه بسته شده‌است. این جفت شدگی چرخ‌دنده‌ها مسیر و جهت حرکت روتور را در محفظه تعیین می‌کند.

موتورهای دوار در مدل‌های جدید مزدا

با وجود اینکه جزئیات تکنولوژی جدید موتورهای دوار در شرکت مزدا هنوز اعلام نشده‌اند، گزارش‌ها نشان می دهند مدل‌های RX-9 به عنوان یکی از مدل‌های فوق‌العاده مزدا در سال 2020 ارائه خواهند شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید