هدفمندی اجازه خصوصی‌سازی نمی‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 379781
تاریخ انتشار: 17 آبان 1395 - 11:01
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه تا زمانی که قیمت‌های برق،گاز و انرژی آزاد نشده، خصوصی‌سازی در این دو بازار به انتها نخواهد رسید، گفت:درآمد دولت در سال آینده ۵هزار میلیارد تومان کاهش می‌یابد.

اتاق خبر: میرعلی اشرف پوری‌حسینی ، اگرچه سازمان خصوصی‌سازی در خصوص اجرایی شدن یا نحوه پیاده‌سازی قانون هدفمندی یارانه‌ها صاحب اختیار نیست، اما می‌تواند آسیب‌ها را ارایه کند که این کار صورت گرفته و به وقت خود، تذکراتی ارایه شده است. البته تغییر در شیوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها تنها در بخش انرژی، صرفا به خاطر توسعه کار خصوصی‌سازی نیست که در مورد آن تصمیم‌گیری شود، بلکه یک بحث سنگین اجتماعی است که ابعاد مختلفی دارد و دولتمردان باید در این مورد سیاستگذاری کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: فقط می‌توان این آسیب را بیان کرد که تا زمانی که قیمت‌های برق، گاز و انرژی آزاد نشده، خصوصی‌سازی در این دو زمینه و بازار به انتها نخواهد رسید.

وی تصریح کرد: از سال ۹۶ سود سهام عدالت دیگر به خزانه واریز نخواهد شد، چراکه سود یک سهام تا ده سال برای دولت بوده که ما به ازای آن نیز باید سهم آزاد شود و از ده سال به بعد مازاد آن سهام به خود دولت برمی‌گردد و باید سود آن به مشمولان سهام عدالت تعلق یابد.

به گفته پوری حسینی، از سال ۹۶ اگر سودی تولید شد، باید به مشمولان سهام عدالت پرداخت شود که خود این عدد، باعث می‌شود ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان از درآمدهای عمومی کاهش یابد که از این طریق، سهم خصوصی‌سازی در درآمدزایی دولت کاهش خواهد یافت.

مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید