انتخاب میان آیفون و اندروید، ارتباطی به سخت‌افزار و قابلیت‌های امروزی ندارد! | اتاق خبر
کد خبر: 379898
تاریخ انتشار: 17 آبان 1395 - 23:37
نبرد بین کاربران آیفون و اندروید در مورد برتری، چیزی است که همواره بوده و هست و هر روز، شاهد جنگ و جدل میان این دو قشر در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستیم.

اتاق خبر: قبل از اینکه وارد جزئیات شویم، باید بگوییم که شما در انتخاب تلفن هوشمند مورد نیاز، باید وقت خود را بیشتر صرف سخت‌افزار و قابلیت‌های تلفن‌های هوشمند کنید تا اینکه به برندها توجه کنید.

قابلیت‌ها و تفاوت‌های تلفن‌های هوشمند است که انتخاب میان آنها را سخت می‌کند. iOS و اندروید، هر دو دارای قابلیت‌های بد و خوبی هستند که همه آنها، بستگی به نیاز کاربران دارد. به یاد دارید که برای مدتی طولانی، در سیستم عامل iOS، قابلیت Cut و Paste وجود نداشت؟!

در حال حاضر، اگر شما گروهی از تلفن‌های هوشمند که قیمت‌های یکسانی دارند را در کنار یکدیگر قرار دهید، خواهید دید که بسیاری از قابلیت‌های آنها مانند هم است. این بدین معنی است که نیازی نیست شما روی دوربین، توان پخش موزیک یا حتی قابلیت ضدآب دیوایس‌ها تمرکز کنید. چرا که تمامی تلفن‌های هوشمند امروزی تقریبا این قابلیت‌ها را دارا هستند. اگر نخواهید قابلیت ضدآب بودن را در نظر بگیرید، چندین انتخاب مختلف پیش روی شما خواهد بود که مطمئنا از دیدن تعداد زیاد آنها، گیج می‌شوید.

حال با وجود امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزارهای مشابه، انتخاب بین اپل و گوگل به فاکتورهای دیگری برمی‌گردد. به عنوان مثال با انتخاب سیستم عامل اپل، با برخی محدودیت‌های آن روبرو شده و از طرفی دیگر، از امنیت فوق‌العاده آن می‌توانید اطمینان حاصل کنید.

من یک برنامه نویس نیستم. اما برای من به شخصه، باز بودن سیستم عامل و اینکه به عنوان یک کاربر بتوانیم کارهای زیادی با سیستم عامل انجام دهیم، خیلی بهتر است تا اینکه در یک اکوسیستم محدود گیر کنیم و نتوانیم تمامی کارهایی که می‌خواهیم را با سیستم عامل دیوایس خود انجام دهیم. اما هیچکس نمی‌تواند منکر سادگی کار با آیفون و سیستم عامل آن شود.

این بدین معنی است که: زمانی که اپل تصمیم می‌گیرد تا کاری را انجام دهد، کاربر هیچگونه انتخابی در این زمینه نخواهد داشت. یکی از مهم‌ترین عوامل در این زمینه را می‌توان حذف جک هدفون و یا حذف پورت‌های مک‌بوک پرو جدید دانست.

اپل پیش از این نیز اقدام به حذف قطعات دیوایس‌های خود کرده بود. آیا حذف درایو نوری از مک‌بوک ایر را به یاد دارید؟ اما این موضوع، حقیقت اصلی که همان نداشتن انتخاب بود را از بین نبرد و کاربران اپل مجبور هستند تا در صورتی که مایل به استفاده از محصولات اهالی کوپرتینو هستند، با وقایع کنار بیایند. در غیر این صورت، باید به اکوسیستم دیگری کوچ کنند.

به همین دلیل است که من اندروید را انتخاب کردم. اما این سیستم عامل با وجود متن باز بودن، مشکلاتی را نیز به همراه دارد. یکی از مهم‌ترین آنها، آپدیت‌های غیر منظم و در برخی موارد، عدم پشتیبانی از به‌روزرسانی‌های جدید است و این در حالی است که دیوایس‌های مبتنی بر سیستم عامل iOS، به محض عرضه ورژن جدیدی از سیستم عامل، قادر به دریافت آپدیت جدید هستند.

نکته‌ای که در این قسمت شایان توجه به نظر می‌رسد، این است که اپل در حال حاضر تنها تولید کننده آیفون است. اما سیستم عامل اندروید بر روی چندین مدل از تلفن‌های هوشمند قرار گرفته و اگر از دیوایس خود راضی نباشید، چند صد مدل مختلف پیش روی شما قرار دارد. اما اگر شما آیفون را نپسندید، انتخاب دیگری برای شما در شاخه دیوایس‌های مبتنی بر سیستم عامل iOS وجود ندارد. یا مجبور هستید که با همین سیستم ادامه دهید، یا همه چیز را به باد فراموشی سپرده و با سوییچ کردن به اکوسیستم جدید، همه چیز را از نو شروع کنید.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید