رقابت تویوتا با فولکس واگن برای ساخت خودروهای برقی ادامه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 380063
تاریخ انتشار: 19 آبان 1395 - 09:39
تویوتا قصد دارد تولید انبوه خودروهای الکتریکی را برای 2020 آغاز کند. این شرکت بزرگ خودروسازی در حال حاضر اعلام کرده تا برای تولید خودروهای سبز و سازگار با محیط زیست در حجم انبوه از ترکیب ناوگان نسخه‌های هیبریدی و سوخت‌های سلولی بهره خواهد برد.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از مجموعه خبری "نیکی" ژاپن، دومین گروه بزرگ خودروسازی در جهان در حال حاضر قصد دارد به خلق یک تیم خانگی به منظور توسعه خودروهای الکتریکی در سال 2017 بپردازد. این گروه خانگی مسئولیت توسعه و برنامه‌‌ریزی‌های جدید در خصوص ساخت خودروهای الکتریکی را بر عهده دارد.

رقابت تویوتا با فولکس واگن برای ساخت خودروهای برقی

خودروهای الکتریکی تویوتا می‌توانند با یک بار شارژ مسافت 300 کیلومتری را بپیمایند. اکثر مدل‌های آتی این شرکت روی پلت‌فرم مدل پیروس ارائه خواهند شد. البته سدان‌های کرولا نیز و نسخه‌ای از یک مدل شاسی‌بلند به عنوان جایگزین‌های پلت‌فرم پیروس معرفی شده‌اند.

در ماه ژانویه گذشته گروه خودروسازی تویوتا در بخش تحقیق و توسعه خود باتری‌های جدید با مواد متفاوتی را توسعه داد که با هزینه‌های کمتر و ظرفیت‌های بیشتر ساخته شدند. این باتری های جدید و اقتصادی توان بیشتری برای طی مسافت با خودروها را داشتند. البته این احتمال وجود دارد تا شرکت تویوتا برای حفظ و به حداقل رساندن هزینه‌های داخلی شرکت از منابع خارجی برای استفاده از باتری‌ها بهره گیرد.

رقابت تویوتا با فولکس واگن برای ساخت خودروهای برقی

تصور می‌شود تویوتا برای توسعه ناوگان خودروهای الکتریکی و کاهش هزینه‌ها به فناوری‌هایی نیاز دارد که افزایش برد مسافت در خودروها کمک کند. از طرفی به نظر می‌رسد این فعالیت‌ها و تصمیمات قطعی برای دور نماندن از روند فعلی فولکس‌واگن اتخاذ شده و عملی می‌شود. فولکس‌واگن رقیب دیرینه تویوتا نیز پیشتر اعلام کرده بود که در سال 2020 نسخه های ارزان و اقتصادی از خودروهای الکتریکی‌اش را وارد بازار خواهد کرد.

94105

منبع: عصرایران

نظرات
ADS
ADS
پربازدید