اتصال ایران به مسکو و دریای سیاه | اتاق خبر
کد خبر: 380124
تاریخ انتشار: 19 آبان 1395 - 12:28
مدیرعامل راه‌آهن با اشاره به اینکه خط راه‌آهن آستارا-آسارا تاپایان سال به بهره برداری می‌رسد، گفت: با بهره‌برداری از این خط ریلی، انتقال کالا به سمت مسکو و دریای سیاه انجام می‌شود.

اتاق خبر: محسن پورسید آقایی، با بیان اینکه امیدواریم تا پایان امسال طرح ارتباط ریلی آستارا - آسارا به بهره‌برداری برسد، گفت: با بهره‌برداری از این خط ریلی، انتقال کالا از داخل کشور به سمت مسکو و دریای سیاه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پل خط ریلی مشترک دو کشور نزدیک به اتمام است، افزود: خط‌آهن جمهوری آذربایجان هم تا این پل ساخته شده و عملیات ساخت ادامه پل در داخل ایران هم اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن، ادامه داد: بر اساس این طرح قرار است که کالاها از مناطق مختلف کشورمان با ترکیب ریل و جاده، به بارانداز شهرستان آستارا منتقل شده و از آنجا به سمت مسکو و دریای سیاه بارگیری شود.

جاوید قربان اف، رئیس راه‌آهن جمهوری آذربایجان هم در این بازدید، اظهار داشت: آذربایجان فعالیت خود را انجام داده و قطار را تا کنار پل مشترک رسانده و بر اساس توافق روسای جمهوری دو کشور، کار احداث این راه ریلی مشترک در سال جاری به پایان می‌رسد.

به گفته وی در خاک جمهوری آذربایجان، بیش از ۸ کیلومتر خط ریلی و پل احداث شده و در اطراف این طرح، کارها و تاسیسات تکمیلی نیز در حال اجرا است که امیدواریم حدود ۳ کیلومتر خط آهن در خاک جمهوری اسلامی ایران و محوطه پایانه و بارانداز آن هم، در روزهای آینده تکمیل شود.

مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید