قول مساعد مقامات عراقی در راستای تسهیل تردد و تأمین امنیت زائران اربعین | اتاق خبر
کد خبر: 380451
تاریخ انتشار: 23 آبان 1395 - 06:02
مسئولان مرزبانی عراق در دیدار با فرمانده مرزبانی ناجا ایران در تسهیل تردد زائران حسینی(ع) و خدمت به آنان، قول مساعد دادند تا با افزایش ساعت کاری به‌صورت 24 ساعته زوار را پذیرش کرده و امنیت آنان را تا زمان برگشت تأمین کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سردار «قاسم رضایی»در بررسی وضعیت مرز مهران و روند تردد زائران به سمت عراق و در دیدار با سرلشکر «علی دبعونی» فرمانده منطقه رافدین، سرلشکر «قاسم راشد» فرمانده پلیس استان واسط، سرلشکر «ظافر نظمی جمال»  فرمانده گارد سوم عراق و سرلشکر «سامی»  فرمانده کل پایانه‌های مرزی عراق، اظهار کرد: تمام زائرانی که از مرز ایران خارج می‌شوند علاوه بر داشتن گذرنامه و ویزا، روادید آنان نیز کنترل می‌شود، و درخواست داریم مسئولان عراقی با افزایش ساعت کاری در پذیرش گیت‌ها تسریع کنند.

وی افزود: مقامات عراقی نیز ضمن اقدام در تسهیل تردد زائران حسینی(ع) و خدمت به آنان، قول مساعد دادند تا با افزایش ساعت کاری به‌صورت 24 ساعته زوار را پذیرش کرده و امنیت آنان را تا زمان برگشت تأمین کنند.

رضایی خاطرنشان کرد: افتخار داریم فرماندهی مرزبانی در طول شبانه‌روز و به‌خصوص در ایام منتهی به کنگره عظیم اربعین، تمامی مرزهای کشور را تحت رصد و کنترل مضاعف خود دارند و با برقراری امنیت لازم در مرزها، در پایانه‌های مرزی مهران، چزابه و شلمچه به زوار عزیز خدمات‌رسانی می‌کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر اینکه هیچ زائری بدون روادید قانونی از کشور خارج نمی‌شود، افزود: خواسته ما و همه مسئولان ایرانی و عراقی، رعایت قانون در ترددها است و زوار عزیز حتماً می‌بایست با ویزای قانونی از مرز خارج شوند.

وی با اشاره به ترافیک و ازدحام جمعیت در مرز مهران، تصریح کرد: زائران اربعین حسینی(ع)  برای خروج از کشور و رفتن به عراق، تاحد امکان مرزهای شلمچه و چزابه در استان خوزستان را انتخاب کنند که از ترافیک روان و جمعیت کمتری برخوردار است.

رضایی ادامه داد: تاکنون بیش از 800 هزار زائر اربعین از مرزهای سه‌گانه وارد کشور عراق شده‌اند، که نسبت به سال گذشته افزایش 60 درصدی را نشان می‌دهد.

وی به تعامل و هماهنگی‌های بیشتر مرزبانان دو کشور ایران و عراق اشاره و بیان کرد: در آینده نزدیک، نشست مشترکی با حضور فرمانده مرزبانی کشور عراق در مهران برگزار و آخرین هماهنگی‌های لازم در راستای تسهیل در تردد زائران انجام می‌شود.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید