دلیل ممنوعیت واردات خودروهای آمریکایی چیست؟ | اتاق خبر
کد خبر: 380607
تاریخ انتشار: 23 آبان 1395 - 12:36
اتاق خبر بررسی می کند
ممنوعیت خودروهای های آمریکایی تنها به خودروهای این کشور محدود نمی شود و هر خودریی که در این کشور تولید شده باشد را در بر می گیرد

اتاق خبر- گروه اقتصادی: از زمان آزاد شدن و برداشته شدن محدودیت های واردات خودرو، بازار خودروی کشور حضور خودروهای روز خارجی را تجربه کرده است. واردات خودروباعث شده است که افرادی که توانایی مالی خوبی دارند بتوانند خودروهای مورد علاقه خود را تهیه کنند. در این میان بحثی که مطرح است حضور خودروهای ساخت آمریکا در کشور است. چندی پیش خبر ممنوعیت ورود خودروهای امریکایی در فضای رسانه ای کشور خبر ساز شد و به همین دلیل گمرگ از ثبت سفارش خودروهای ساخت این کشور خودداری کرد.

با این حال ممنوعیت ورود خودروهای آمریکایی به کشور تنها محدود به خودروهای ساخت این کشور نشد و خودروهای وارداتی آمریکایی که از طریق کشور سوم ثبت سفارش شده بودند نیز شامل این محدودیت ها شدند. این قانون حتی شامل خودروهای غیرامریکایی که در این کشور مونتاژ و تولید شده بودن نیز شد و به طور کامل واردات هر نوع خودرو که نشانی از آمریکا داشت به کشور ممنوع گشت. در این میان باید به محدودیت واردات خودروهایی با موتور بالاتر از 2500 سی سی نیز اشاره کرد که در زمره خودروهای لوکس قرار گرفته و از واردات آنها جلوگیری شد.

این اقدام باعث بروز بحث های زیادی شد. از سویی حضور خودروهای آمریکایی در کشور متضاد با منافع ملی قلمداد شد. علت این مخالفت این بود که در شرایطی که آمریکا و ایران از نظر سیاسی با یکدیگر مشکل دارند دلیلی برای داشتن روابط اقتصادی گسترده نمی توان یافت و واردات خودروهای آمریکایی نیز در همین راستا است. از سویی دیگر عده با اشاره به تنوع طلبی خریداران خودروهای خارجی در کشور، حضور خودروهای آمریکایی را باعث ایجاد رونق در بازار خودرو می دانند. این افراد با اشاره به تعداد معدود خودروهای آمریکایی که ممکن است وارد بازار ایران شود، شمار این خودروها را کمتر از میزانی میدانند که بتواند تاثیر چندانی در روابط اقتصادی کشورهای ایران و آمریکا بگذارد.

 

دلیل ممنوعیت واردات خودرو آمریکایی سیاسی است

بهرام شهریاری کارشناس خودرو در گفت و گویی که با اتاق خبر داشت با اشاره به روابط سیاسی ایران و آمریکا گفت: بحث ممنوعیت واردات خودرو های امریکایی بیشتر از هر چیز به دلیل مشکلات سیاسی است که میان دو کشور ایران و آمریکا وجود دارد. به همین دلیل دو کشور نیازی نمی بینند که با یکدیگر روابط اقتصادی گسترده و مستحکمی برقرار کنند و ممنوعیت واردات خودروهای آمریکایی نیز در راستای همین سیاست است.

شهریاری افزود: برای ایجاد رابطه اقتصادی باید هر دو طرف تمایل به این کار داشته باشند که در حال حاظر چنین چیزی را نمی بینیم.

این کارشناس خودرو در مورد نیاز بازار خودرو های وارداتی کشور به تنوع محصول و حضور خودروهای امریکایی به همین منظور در بازار گفت: در شرایطی که خودروهای آمریکایی وارد کشور نمی شود می توان این تنوع را در محصولات سایر خودرو سازان مانند خودروسازان آلمانی جستجو کرد و از این طریق نیاز به تنوع را در بازار خودروهای وارداتی برطرف کرد. با این حال باید به این نکته اشاره کرد که در هر شرایطی منافع ملی کشور به منافع مصرف کنندگان ارجعیت دارد و نمی توان منافع ملی را قربانی تنوع محصول و خواسته عده ای معدود کرد.

وی ادامه داد: در حقیقت واردات خودروهای آمریکایی منافع آمریکا را تامین می کند و در این شرایط واردات خودروهای آمریکایی و غیر آمریکایی که در این کشور تولید می شود به صلاح کشور نیست.

شهریاری در مورد حضور قطعه سازان شرکت فولکس واگن در ایران و همکاری آنها با طرف های ایرانی گفت: هر نوع همکاری در زمینه ساخت در کشور با طرف های خارجی در صورتی که اشتباهات قبلی تکرار نشود قابل دفاع است.

این کارشناس خودرو ادامه داد: حضور شرکای خارجی علاوه بر آوردن سرمایه به کشور می تواند دانش مدیریت و طراحی را به کشور انتقال دهد. ضمن اینکه حضور قطعه سازان خارجی در کشور می تواند بازار های جدیدی را برای صنعت قطعه سازی و خودروسازی کشور ایجاد کند که به نفع کشور تمام خواهد شد.

وی با ذکر مثالی در مورد سرمایه گذاری خارجی گفت: در مورد چین شاهد نتیجه سرمایه گذاری شرکت ام جی بریتانیا در صنعت خودروسازی چین بوده ایم که نتیجه آن رشد صنعت خودروسازی این کشور شد. در حقیقت باید از هر نوع سرمایه گذاری خارجی که که هدفمند باشد دفاع کرد.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید