Performancing Metrics

اصحاب رسانه جانب امانتداری را رعایت کنند | اتاق خبر
کد خبر: 380639
تاریخ انتشار: 24 آبان 1395 - 10:11
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هشتم در گفتگو با اتاق خبر
زهره الهیان بر اهمیت کار رسانه ها تاکید کرد و گفت: ضروری است که اصحاب رسانه جانب امانت را رعایت کنند.

اتاق خبر: نماینده دوره هشتم شورای اسلامی با اعلام اینکه رسانه ها در فضای عمومی کشور به ویژه در فضای انتخابات می توانند نقش بی بدیلی داشته باشد گفت: این قشر موظف است با پیش گیری از موضع گیری های نابجا وهمچنین به دور از پیش داوری به دنبال اطلاع رسانی دقیق و آگاه سازی جامعه باشد.

زهره الهیان تصریح کرد: فعالان این حوزه می توانند با القای درست و به حق امور مربوط به انتخابات از برداشت های ناصحیح جلوگیری کنند علاوه بر این تمرکزد اصحاب رسانه در اطلاع رسانی می تواند به شفاف سازی مواضع مختلف سیاسی بینجامد.

وی در این خصوص افزود: اگر بتوانیم فضایی باز و معقول برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 96 ایجاد کنیم باعث می شود که یکپارچگی بیشتری در جامعه به وجود آید که به تبع آن همصدایی و وحدت به همراه خواهد داشت . با این وجود رعایت اصل امانت در مواقع حساس از نکات ضروری برای برگزاری یک انتخابات و گزینش همه جانبه و سالم است. این چنین است که نقش رسانه ها و گروه های اطلاع رسانی آشکار می شود، لذا باید هر چه بیشتر به حمایت و بررسی فعالیت این قشر توجه داشته باشیم.

الهیان در ادامه در خصوص انتخابات ریاست جمهوری امریکا گفت: رییس جمهور در  کشوری مانند امریکا از هر جنبش و حزبی که بر سر کار آید تنها مجری اتاق های فکر صهیونیستی و سرمایه داران است .اگر چه به نظر می آید که این دو حزب در شیوه و تاکتیک های خود متفاوت عمل می کنند اما طی چند دهه اخیر شاهد آن هستیم که خط مشی مشخصی را دنبال کرده اند.

وی با اشاره به اینکه به طور کلی تفاوت اساسی و جدی میان این دو کاندیدا وجود نداشت تصریح کرد: اینطور که از شواهد پیداست دلیل اینکه مردم امریکا آقای ترامپ را به عنوان نماینده خود انتخاب کرده اند اشاره های او به فساد های موجود در سیستم حکومتی این کشور است و به این طریق جامعه با تصور این که فردی بتواند حقایق موجود را صراحتا بیان کند او را برگزیدند.

الهیان در این خصوص افزود: با توجه به این مسئله شاید بتوانیم امیدوار باشیم که سبک رفتاری متفاوتی را از سیاست های امریکا شاهد باشیم اما باز هم لازم به تذکر است که محوریت سیاست های این کشور از پیش تعیین شده و با اولویت های اسراییل دنبال می شود.

95103ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید