تدوین ۱۱ هزار استاندارد در دولت یازدهم | اتاق خبر
کد خبر: 380676
تاریخ انتشار: 23 آبان 1395 - 17:24
رئیس سازمان استاندارد از تدوین ۱۱ هزار استاندارد در دولت تدبیر و امید خبر داد.

اتاق خبر: نیره سادات پیروز بخت در همایش استاندارد در بجنورد با اشاره به اینکه از سال ۳۹ تاکنون ۳۰ هزار استاندارد تدوین شده است، گفت: تدوین یک سوم از آن‌ها طی سه سال اخیر اتفاق افتاده است.

وی افزود: در حال حاضر ۸۰ هزار قلم کالا نیز شناسایی شده که باید برای استاندارد آن‌ها ورود پیدا کنیم.

پیروز بخت با بیان اینکه در راستای اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی کنترل بازار را نیز انجام داده و امر نظارت را اجرایی کردیم، ادامه داد: در این راستا حدود یک میلیون بازرسی را انجام دادیم و نمونه‌های فراوانی را گرفتیم که در تعدادی از آن‌ها تخلفاتی همچون جعل استاندارد مشاهده شد.

وی تصریح کرد: طی بازرسی‌های انجام شده حدود ۱۲۰ جعل استاندارد نیز کشف شد.

معاون رئیس جمهور در ادامه بیان کرد: دو میلیون و ۴۵۰ هزار سیلندر گاز مایع در مکان‌هایی که سوخت در دسترس نیست استفاده می‌شود، مورد اصلاح و بازسازی قرار گرفت.

وی با آسانسورها با نقص‌های فنی اشاره کرد و گفت: تاکید معاون اول رئیس جمهور بوده تا این سازمان بازرسی دوره ای را از آسانسورهای بخش دولتی و عمومی داشته باشد.

معاون استاندار خراسان‌شمالی نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر اینکه استاندارد به معنای اعتمادسازی است، افزود: تولید کالای استاندارد نیازمند یک فکر استاندارد است.

محمود دلپسند ادامه داد: برای اینکه بتوانیم یک کالا را صادر کنیم باید به استاندارد بودن آن توجه ویژه داشته باشیم در غیر این صورت بازار خود را از دست خواهیم داد.

وی تصریح کرد: یکی از ضعف‌هایی که در حال حاضر دو حوزه صنعتی با آن مواجه هستیم پایین بودن دانش فنی و صنعتی نیروی کار است.

دلپسند تاکید کرد: به عنوان مثال در حوزه رفع نقص آسانسورها اراده و منابع وجود دارد اما نیروی متخصص برای انجام این کار موجود نیست.

وی با اشاره به اینکه ۴۵ درصد از پست‌های این استان بلاتصدی است، ادامه داد: اداره کل استاندارد خراسان‌شمالی یکی از اداراتی است که با کمبود نیرو مواجه است.

امام جمعه بجنورد نیز در ادامه این همایش بیان کرد: اولین کسی که استاندارد را در عالم هستی پایه ریزی کرد خداوند متعال بود که تمامی چیزها را مستحکم و درست آفرید و هیچ کسی نمی‌تواند در خلقت موجودات نقدی وارد کند.

حجت الاسلام و المسلیمن ابوالقاسم یعقوبی تاکید کرد: پروردگار ما اعلی، دین ما بهترین، راه ما سالم ترین، رهبران ما عادل ترین است و باید از همه این بهترین‌ها بهترین چیز حاصل شود و ما مشاهده می‌کنیم که دین ما یک دین استاندارد است.

ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید