Performancing Metrics

کنسرت آهنگساز معروف برای بی‌خانمان‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 380781
تاریخ انتشار: 24 آبان 1395 - 21:11
انیو موریکونه آهنگساز برجسته ایتالیایی شنبه شب در واتیکان کنسرتی برگزار کرد که مهمان‌های افتخاری آن افراد بی‌خانمان بودند.

به گزارش اتاق خبر، این آهنگساز ۸۸ ساله، سال گذشته برای موسیقی متن فیلم «هشت منفور» به کارگردانی کوئنتین تارانتینو جایزه اسکار گرفت.

او برای این کنسرت یک قطعه موسیقی کوتاه با عنوان «خدا، یکی از ما» ساخته بود و علاوه بر اجرای این قطعه، چندین اثر مشهور خود را هم در این کنسرت رهبری کرد.

از آثار اجرا شده در این کنسرت می‌توان به موسیقی فیلم «ماموریت» به کارگردانی رولند جافه و موسیقی فیلم «روزی روزگاری در آمریکا» به کارگردانی سرجیو لئونه اشاره کرد.

این کنسرت در محل دیدارهای عمومی پاپ فرانسیس برگزار شد و ردیف‌های اول به هزاران نفر از بی‌خانمان‌های شهر رم اختصاص یافت. دیپلمات‌ها، مقامات رسمی واتیکان و دیگر مهمان‌های ویژه در ردیف‌های پشت سر بی‌خانمان‌ها به تماشای کنسرت نشستند.

آتیلا یکی از بی‌خانمان‌های حاضر در کنسرت گفت: «من در چادر زندگی می‌کنم. ایستادن در ردیف جلویی تماشاگران کنسرت برای من چیز دیگری بود.»

موریکونه یکی از پرکارترین آهنگسازان سینمای جهان است. او بیشتر برای آهنگ‌های ماندگارش در وسترن‌های سرجیو لئونه مانند «به خاطر یک مشت دلار»، «برای چند دلار بیشتر» و «خوب، بد، زشت» شناخته می‌شود.

حضور در این کنسرت رایگان بود اما حاضران می‌توانستند با اهدای کمک مالی در ساخت مدرسه و کلیسا در اوگاندا و بورکینافاسو مشارکت کنند.

خبرآنلاین 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید