Performancing Metrics

باید برای آلودگی هوا فکر شود | اتاق خبر
کد خبر: 380817
تاریخ انتشار: 24 آبان 1395 - 10:48
دهقانی نماینده طرقبه:
نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی گفت: آلودگی بنا به دلایل مختلف هر ساله گریبانگیر ما می‌شود و ما فکری برای آن نکرده‌ایم. ما می‌خواهیم به دولت متذکر شویم قبل از این‌که وضعیت به اینجا برسد، تدابیر لازم را بیاندیشیم.

اتاق خبر: محمد دهقانی با تذکری در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون وضعیت آلودگی هوا به اضطرار رسیده است و باعث شده مرگ و میر 20 درصد افزایش یابد و مجبوریم بخاطر آن مدارس را تعطیل کنیم. در حالی که باید به فکر راهکاری اساسی‌تر مانند تصویب لایحه مقابله با آلودگی هوا باشیم و به جای آن‌که وقت مجلس را برای موافقتنامه‌ها بگیریم این موضوع را در دستور قرار دهیم.

وی افزود: باید قبل از این‌که وضعیت به اینجا برسد، در حوزه‌های مختلف حمل و نقل، سوخت و سایر بخش های مرتبط با آلودگی هوا اقداماتی انجام شود.

در پاسخ به این تذکر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه مرتبط با آلودگی هوا در مجلس بررسی شد  وکلیات آن نیز مورد موافقت قرار گرفت و ما قبول داریم موضوع آلودگی موضوع مهمی است و مقرر شده لایحه مرتبط در کمیسیون مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرد؛ لذا از کمیسیون مربوط می خواهیم هر چه سریعتر جزئیات لایحه را به صحن مجلس برساند.

وی تصریح کرد: البته موضوع آلودگی تنها به مشکل نبود قانون باز نمی‌گردد و برخی اقدامات برای پیشگیری از آن باید ایجاد شود.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید