Performancing Metrics

تاثیر شگرف ترامپ بر اقتصاد بین الملل | اتاق خبر
کد خبر: 381016
تاریخ انتشار: 26 آبان 1395 - 10:42
یک کارشناس اقتصادی در گفت و گو با اتاق تشریح کرد
بعد انتخاب ترامپ شاهد بودیم که بازار های سهام کشورهای اروپایی و آسیایی با کاهش ارزش سهام رو به رو شدند و به نظر می رسد دلیل این امر نگاه منفی به اظهارات دونالد ترامپ باشد.

اتاق خبر- گروه اقتصادی: عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی انتخاب دونالد ترامپ را بر اقتصاد بین المللی تاثیر گذار دانست.

عباس هُشی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و کارشناس اقتصادی در گفت و گو با اتاق خبر با اشاره به تاثیر اقتصاد جهانی از انتخاب دونالد ترامپ گفت: با توجه به صحبت های انتخاباتی دونالد ترامپ به نظر می رسد که سران کشورها از تاثیرات این صحبت ها و در نهایت انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور امریکا بر اقتصاد کشورهای خود بیمناک هستند. به همین دلیل دید خوب و مثبتی نسبت به انتخاب دونالد ترامپ وجود ندارد.

هُشی در مورد تاثیر انتخاب ترامپ بر اقتصاد جهانی گفت: بعد انتخاب ترامپ شاهد بودیم که بازار های سهام کشورهای اروپایی و آسیایی با کاهش ارزش سهام رو به رو شدند و به نظر می رسد دلیل این امر نگاه منفی به اظهارات دونالد ترامپ باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در مورد برجام و سرنوشت آن در دوران زمامداری دونالد ترامپ گفت: برجام معاهده ای بین المللی و مصوبه شورای امنیت سازمان ملل است. در حقیقت این یک توافق جهانی است و آمریکا به تنهایی نمی تواند در اجرای آن مانع ایجاد کند.

این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: کشورهای اروپایی از نظر اقتصادی در حال سود بردن از برجام هستند و به نفع این کشورها است که ایران از انزوا بیرون بیاید.

وی گفت: با توجه به نظام سیاسی آمریکا، دونالد ترامپ نمی تواند نظرات خود را در دولت آمریکا تحمیل کند. با این حال به نظر می رسد که انتخاب دونالد ترامپ نمی تواند تاثیر  شگرفی بر اقتصاد ایران بگذارد.

94105 ت

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید