Performancing Metrics

نگرانی جامعه علمی آمریکا از پیامدهای ریاست جمهوری ترامپ | اتاق خبر
کد خبر: 381214
تاریخ انتشار: 27 آبان 1395 - 15:05
با توجه به اظهارات رئیس جمهور تازه منتخب آمریکا از مبارزه علیه تغییر آب و هوا گرفته تا کاهش بودجه تحقیقات، نگرانی‌های جامعه علمی آمریکا تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ بیشتر شده؛ چراکه بسیاری معتقدند ترامپ نسبت به دیگر روسای جمهور آمریکا بیشترین خصومت را با

ترامپ

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مایکل لوبل، مدیر روابط عمومی "جامعه فیزیکی آمریکا" در واشنگتن گفت: ترامپ نخستین "رئیس جمهور ضد علمی" است که ما تاکنون داشته‌ایم. پیامدهایی که تحت ریاست جمهوری او برای علم رخ می‌دهد "بسیار بد و شدید" خواهد بود.

در همین حال مایک پنس، معاون رئیس جمهور تازه منتخب و فرماندار ایالت "ایندیانا" یک محافظه‌کار افراطی و خلقت‌گر است که نظریه سیر تکامل داروین، اساس بیولوژی مدرن را رد کرده است.

رابیل بل، کارشناس ژئوفیزیک در دانشگاه کلمبیا و رئیس جدید "اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا" گفت: این نگرانی و ترس وجود دارد که زیرساخت‌های علمی در آمریکا به زانو در آیند. همه چیز از بودجه گرفته تا توانایی جذب رهبران جهان برای اساس تحقیقات علمی ما لازم است.

یکی از نگرانی‌های اصلی این است که ترامپ تغییر آب و هوا را "شوخی فریب آمیز" چینی‌ها تلقی کرده و متعهد شده تا از توافق آب و هوای پاریس خارج شود.

مایکل من، مدیر "سیستم علمی زمین" گفت: اگر ترامپ به وعده انتخاباتی‌اش عمل کند و از معاهده پاریس خارج شود، به سختی می‌توان راه پیش رو برای پایین نگه داشتن گرمای زمین زیر خط خطر را پیش‌بینی کرد.

جان آبراهام، استاد مهندسی در دانشگاه سنت توماس مینه سوتا گفت: انتخاب ترامپ دسته کم تا یک دهه برای ما در مبارزه با گرم شدن زمین هزینه خواهد داشت. من گرم شدن اقیانوس‌ها و تعادل انرژی زمین را مطالعه می‌کنم. داده‌ها در مقابل چشمانمان قرار دارند. ما نمی‌توانیم بهای نتایج این انتخابات را پرداخت کنیم. تنها راهی که می‌توانیم از تغییر جدی آب و هوا اجتناب کنیم، اجرای فوری اقدامات باراک اوباما، رئیس جمهور کنونی آمریکاست.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید