Performancing Metrics

نباید مراسم اربعین حسینی را دولتی کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 381226
تاریخ انتشار: 27 آبان 1395 - 18:00
امیری:
معاون امور مجلس رییس جمهور گفت: مراسم اربعین کاملا مردمی اداره می‌شود، مهم‌ترین ویژگی مراسم اربعین مردمی بودن آن است و نباید مراسم اربعین حسینی را دولتی کنیم.
123252.jpg

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسینعلی امیری در حاشیه بازدید از پایانه مرزی چذابه  در جمع خبرنگاران با اظهار رضایت از وضعیت تردد زائران اربعین حسینی اظهار کرد: وضعیت در پایانه چذابه مناسب است و همکاری، همدلی، همراهی و انسنجام بین مسئولان و دستگاه‌های مختلف ذیربط در ایام اربعین حسینی وضعیت مطلوبی در برگزاری مراسم اربعین فراهم کرده است.

وی افزود: مراسم اربعین حسینی مراسم دولتی نیست؛ دولت صرفا تشکیلات را فراهم می‌کند و این خود مردم هستند که برگزارکننده مراسم اربعین هستند.

معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به خدمات‌رسانی مواکب و ایستگاه‌های پذیرایی در مسیر زائران اربعین حسینی گفت: این موکب‌ها را مردم برپا کرده‌اند و مراسم اربعین کاملا مردمی اداره می‌شود، مهم‌ترین ویژگی مراسم اربعین مردمی بودن آن است و نباید مراسم اربعین حسینی را دولتی کنیم. این شور و عشقی که در مراسم اربعین حسینی وجود دارد برخواسته از اعتقادات مردم است و دولت تنها شرایط را تسهیل می‌کند.

امیری با بیان این‌که ستاد اربعین در روزهای منتهی به اربعین حسینی به صورت شبانه‌روز فعال است، ادامه داد: تجربه‌ای که از سال‌های گذشته در اربعین حسینی داریم، در حال کامل شدن است.

معاون امور مجلس رییس جمهور اظهار کرد: طبق گزارش فرماندار دشت‌آزادگان تردد زائران در پایانه مرزی چذابه نسبت به سال گذشته بسیار افزایش پیدا کرده است و تعدادی از زائران نیز در حال بازگشت از زیارت اربعین هستند. با فرهنگ‌سازی که در اربعین حسینی در حال انجام است برگزاری این مراسم با نظم بهتری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید