توقف تجاوز نظامی سعودی و شکسته شدن محاصره یمن از اولویتهای ما است | اتاق خبر
کد خبر: 381257
تاریخ انتشار: 27 آبان 1395 - 22:51
سخنگوی جنبش «أنصارالله» یمن با بیان اینکه توقف تجاوز نظامی رژیم سعودی و شکسته شدن محاصره یمن از اولویتهای مردم این کشور است، گفت: در آینده وارد جزئیات مذاکره برای آتش بس خواهیم شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از پایگاه لبنانی النشره، «محمد عبدالسلا» سخنگوی جنبش أنصارالله یمن در سخنانی اعلام کرد که توقف تجاوز نظامی رژیم سعودی و شکسته شدن محاصره یمن از اولویت های مردم این کشور است.

بر اساس این گزارش، وی همچنین اظهار داشت: اصولی که روز چهارشنبه هفته جاری در «مسقط» پایتخت عمان روی آن توافق شده و به امضاء رسید، اصول کلی و عمومی هستند. باید در یک دوره زمانی محدود درباره جزئیات این اصول به صراحت بحث و تبادل نظر صورت گیرد تا یک راه حل سیاسی برای پُر کردن شکافی که متجاوزان سعودی ایجاد کردند، یافت شود.

سخنگوی جنبش أنصارالله یمن همچنین تصریح کرد: آمریکا به دلیل ایفای نقش بسیار جدی در تجاوز به مردم بی دفاع یمن، متحمل مسئولیت تاریخی و اخلاقی در قبال این موضوع است. 

عبدالسلام همچنین گفت: ما خوب می دانیم که زمانی که آمریکا یکی از طرف‌های متجاوز در بحران یمن محسوب می شود و به همین دلیل هیچگاه با آنها و یا حتی سعودیها به طور مستقیم وارد مذاکره نشدیم، بلکه این طرف عمانی است که به عنوان میانجی و ضامن، مذاکرات را اداره می کند.

وی در بیان علت مذاکره غیرمستقیم أنصارالله و گروه های یمنی با ایالات متحده آمریکا، گفت: آیا باید با کسانی مذاکره کنیم که اختیار هیچگونه تصمیم گیری ندارند؟ آیا باید با کسانی مذاکره کنیم که نه در عرصه سیاسی و در عرصه نظامی نقش تعیین کننده ای ندارند؟ به نظر من این وقت تلف کردن است. چنین اقدامی، تلاش های ارتش و کمیته های مردمی را نیز بر باد خواهد داد.

گفتنی است، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرد که آتش بس در یمن از امروز پنجشنبه آغاز می شود.

94105

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید