اجرا ی ۷۵ درصد شاخص‌های اقتصاد مقاومتی در همدان | اتاق خبر
کد خبر: 381275
تاریخ انتشار: 28 آبان 1395 - 02:29
استاندار همدان گفت: استان همدان بیش از ۷۵ درصد شاخص‌های اقتصاد مقاومتی را اجرا کرده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، محمدناصر نیکبخت ظهر پنج شنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان با اشاره به اینکه استان همدان نسبت به سایر استان‌ها در مباحث اقتصاد مقاومتی جلوتر است، اظهار کرد: استان همدان بیش از ۷۵ درصد شاخص‌های اقتصاد مقاومتی را اجرا کرده است.

وی به اقدامات ستاد تسهیل اشاره کرد و گفت: تاکنون بانک‌ها در استان همدان ۱۸۰ میلیارد تومان عقد قرارداد داشته‌اند که از این مبلغ ۱۷۸ میلیارد تومان پرداخت‌ شده و در صورت پرداخت تسهیلات به سه واحد دیگر، ۱۸۰ میلیارد تومان تکمیل می‌شود.

نیکبخت با اشاره به اینکه نرخ بیکاری دو استان یزد و همدان در تابستان امسال نسبت به سال گذشته تغییری نکرد اما نرخ مشارکت مردم به ۴۰.۵ درصد رسید، گفت: نرخ مشارکت استان همدان در سال گذشته ۳۶.۷ بوده که در سال جاری به بیش از ۴۰ درصد رسیده و همدان پس از استان‌های آذربایجان شرقی و استان مرکزی رتبه سوم نرخ بیکاری کشور را دارد.

استاندار همدان به موضوع مدیریت غارعلیصدر نیز اشاره کرد و با بیان اینکه دادستان دیوان محاسبات معتقد است میراث فرهنگی باید متولی غار علیصدر باشد، گفت: مسئله دادستان دیوان محاسبات کشور شیوه اداره غار علیصدر بوده است.

وی با بیان اینکه طبق گفته دادستان دیوان محاسبات مسئله غار برای رسیدگی به شعبه ارجاع شده و باید سرعت رسیدگی به موضوع بیشتر شود، گفت: تابع قانون هستیم و هرچه قانون بگوید رعایت می کنیم.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه در ۲۵ سال گذشته تغییری در دهانه غار ایجاد نشده است، عنوان کرد: غار برندی جهانی است و باید با بهترین و بالاترین شیوه مدیریتی اداره شود.

نیکبخت به وضعیت راه آهن همدان اشاره کرد و با بیان اینکه بنا بر تأکید رئیس‌ جمهور ریل‌گذاری پروژه راه‌ آهن باید تا پیش از آغاز سال جدید انجام شود، گفت: زیرساخت‌ها و ریل آماده‌ شده و برای اجرا به اعتبار نیاز است که در این راستا تقاضای ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار با ۱۰۰ درصد تخصیص داده شد.

نیکبخت در ادامه باانتقاد از اینکه دراستان همدان برای حمله به سرمایه‌گذار و تولید همه متحد هستند، اما برای راهگشایی با هم همراه نیستند، عنوان کرد: اختلافات محلی و حسادت‌های محلی مانع توسعه می‌شود کمااینکه برخی، چشم و هم‌چشمی‌های خانوادگی خود را در کار دخیل کرده و برای سرمایه‌گذار مانع‌تراشی می‌کنند.

استاندار همدان همچنین با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی افزود: طی تماس تلفنی با وزیر کشور اعلام شد که مرز مهران و عراق بسته‌ شده و زوار بازگردانده می‌شوند.

نیکبخت در این جلسه سیدمحمود عسگریان را به‌ عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان معرفی کرد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید