گزارش وزیر کشور از عملکرد این وزارتخانه در جابجایی زائران اربعین | اتاق خبر
کد خبر: 381731
تاریخ انتشار: 2 آذر 1395 - 14:26
وزیرکشور عملکرد این وزارتخانه در جابجایی زائران اربعین را تشریح کرد.

اتاق خبر: وزیر کشور در  نشست خبری خود که صبح امروز ( سه شنبه ) در محل وزارت کشور برگزار  شد ،در پاسخ به سوالی درباره عملکرد وزارت کشور در برگزاری مراسم اربعین گفت: بنده به نمایندگی از طرف دستگاه های متعدد باید توضیح کاملتری نسبت به این مسئله بدهم، منتقل و جابجا کردن بیش از ٢ میلیون نفر در بازه زمانی دو هفته ای کار ساده ای نیست.

وی ضمن فدردانی از دولت عراق جهت همکاری با وزارت کشور گفت: امسال بیش از ٢ میلیون و ١٠٠ روادید صادر شد. بیش از ١٠ هزار اتوبوس فقط برای حمل و نقل زوار و بیش از ٢٣٠ هزار پارکینگ تعیین کردیم و  ١ میلیون ٦٢٠ هزار زائر تاکنون وارد کشور شده اند و هیچ مورد ترافیکی تاکنون گزارش نشده است.
 
وزیر کشور ادامه داد: در زمینه امنیت با همکاری دولت عراق تا الان یک مورد مشکل امنیتی در اربیعین نداشتیم و این تامین امنیت کار ساده ای نیست.
 
وی در ادامه با  بیان اینکه یکی از مشکلاتی که مواجه شدیم بحث حضور افرادی بود که بصورت غیرمجاز و بدون داشتن روادید در مرزها حضور داشتند،گفت:  ما این عشق به اباعبدالله را ستایش می‌کنیم، اما هیچ پیش بینی برای این حجم حضور غیرقانونی نشده بود اما این حجم افراد هم کنترل شدند.
 
وی ادامه داد: فشار زیادی در مرزها بود؛ خانم، مرد جوان، کودک  و پیر بودند اما وظیفه داشتیم مانع خروج این افراد غیرقانونی بشویم در این مسئله متاسفانه به نیروی انتظامی حمله و جسارت شد با سنگ و چوب  به آنان حمله شد اما با این حال کنترل و ساماندهی کردیم. برخی جاده ها را به مهران را بستیم تا جلوی فشار را بگیریم.
 
وزیر کشور ادامه داد: از مردم های استان خوزستان و ایلام به ویژه استان ایلام که بیشترین  تردد را داشته است تشکر می‌کنیم. بیش از ٥٠ درصد زوار از مرز مهران جابجا شدند.
 
وی در پاسخ به سوال خبرنگار درباره حوادث مشهد و اینکه چرا این حساسیت ها در خصوص آلودگی هوا و مشکلات زایران در ورود به کشور عراق برای وزارت کشور وجود ندارد؟: اظهار داشت: هر موردی مسئولی دارد، همه اینها باید در جایگاه خودش بررسی شود. در بحث رکود ما شرایط خاصی داریم؛ الان دولت توانسته رکود منهای ٥/٨ را به منفی ٤/٤ برساند.
منبع: ایسنا
95103
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید