Performancing Metrics

حمل و نقل ترکیبی، روشی نامناسب برای صادرات سیمان است | اتاق خبر
کد خبر: 381818
تاریخ انتشار: 2 آذر 1395 - 14:36
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز اعلام کرد
سیمان به دلیل حجم و بسته بندی خاص خود برای حمل و نقل به صورت ترکیبی مناسب نیست.

اتاق خبر-عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز بزرگترین مشکل در زمینه صادرات سیمان را مشکلات مربوط به حمل و نقل ریلی دانست.

جعفر سلیمانی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز و از فعالان صنعت سیمان در گفت و گو با اتاق خبر با اعلام اینکه صادرات سیمان به دلیل وجود کمبودهایی در زمینه حمل و نقل ریلی با مشکل مواجه است گفت: به دلیل وجود ضعف ها و کمبود هایی که در زمینه حمل و نقل ریلی در کشور وجود دارد قیمت تمام شده این محصول بالا می رود که در نهایت باعث عقب افتادن این بخش از رقبایی مانند ترکیه خواهد شد.

سلیمانی با اشاره به آغاز حمل و نقل ترکیبی بار با اروپا از مسیر ارمنستان گفت: متاسفانه این شیوه از حمل و نقل برای صادرات کالایی مانند سیمان مناسب نیست و باعث افزایش قیمت تمام شده خواهد شد. سیمان به دلیل حجم و وزنی که دارد قابلیت حمل و نقل ترکیبی را ندارد و در صورتی که با این شیوه حمل و نقل صادر شود علاوه بر اینکه صادر کننده مجبور به پرداخت مجدد هزینه بارگیری می شود با تلفات کالای خود نیز رو به رو خواهد شد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز راهکار رفع مشکل حمل و نقل سیمان را افزایش واگن ها و توسعه حمل و نقل ریلی در کشور دانست و افزود: در صورتی که حمل و نقل ریلی به طور مناسبی گسترش پیدا کند تا جایی که بتوان واگن های موسوم به بونکر را در نزدیکی کارخانه جات تولید سیمان مستقر کرد می توان محصولات را به طور مستقیم به مقصد رساند.

وی در مورد صحبت های نائب رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران در مورد اهمیت اتاق های بازرگانی شهرستان ها گفت: اتاق های بازرگانی شهرستان همواره جایگاه مهمی داشته اند. اتاق بازرگانی استان البرز نیز از این قائده مستثنا نیست و این اتاق در حال حاضر جز 5 اتاق بازرگانی برتر در سطح کشور به شمار می رود.

سلیمانی ادامه داد: براساس اعلام مجله اتاق بازرگانی ایران، اتاق بازرگانی البرز در بحث هایی مانند آموزش و شورای گفت و گو جز اتاق های برتر کشور به شمار می آید. ضمن اینکه باید به این موضوع اشاره کرد که استان البرز از نظر جمعیت و وجود صنایعی مانند قطعه سازی و کارخانه جات ساخت خودرو سنگین در شمار پنج استان اول به شمار می آید. استان البرز از نظر توليد ماكارونى، صنایع ساخت خودروهاى سنگين، تجهيزات نيروگاهى وتوليد دارو بتن وقطعات بتنى رتبه اول را دارد.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید