کراس اوور جدیدی از اُپل | اتاق خبر
کد خبر: 381951
تاریخ انتشار: 3 آذر 1395 - 11:06
براساس اعلام رسمی شعبه اروپایی گروه خودروسازی جنرال موتورز آمریکا، شرکت اپل – واکسهال که از جمله خودروسازان زیرمجموعه این خودروساز آمریکایی محسوب می شود، به زودی کراس اوور جدید خود را با نام « Grandland X » به بازارهای جهانی عرضه خواهد کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از فرصت امروز ،براساس اعلام رسمی شعبه اروپایی گروه خودروسازی جنرال موتورز آمریکا، شرکت اپل – واکسهال که از جمله خودروسازان زیرمجموعه این خودروساز آمریکایی محسوب می شود، به زودی کراس اوور جدید خود را با نام « Grandland X » به بازارهای جهانی عرضه خواهد کرد. اطلاعات موجود حاکی از آن است که این خودرو در سال ۲۰۱۷ میلادی رونمایی شده و سال ۲۰۱۸ در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت.

مدل« Grandland X » دومین خودرویی است که با همکاری دو شرکت اُپل و پژو – سیتروئن ساخته می شود. این در حالی است که پیش از این خودروی کوچک تر « Crossland X» نخستین مدلی بود که دو شرکت آلمانی و فرانسوی طراحی و به بازار عرضه شده است. گفتنی است مطابق ادعای مدیران شرکت خودروسازی اُپل، کراس اوور جدید این شرکت جایگزین ون کوچک آن یعنی « Meriva» خواهد شد.

کارشناسان صنعت خودرو بر این باورند که مدل «Grandland X » که با همکاری پژو – سیتروئن ساخته شده است شباهت های بسیاری با پژو ۳۰۰۸ داشته و توسط پژو – سیتروئن و در سایت تولید خودروی آن در شهر سوشو فرانسه تولید خواهد شد. همکاری های این دو خودروساز فرانسوی و آلمانی در شرایطی گسترش یافته است که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، قرار است مدل «Zafira» نیز در کنار « Grandland X » توسط پژو سیتروئن تولید شود.

سرمایه گذاری گروه خودروسازی اُپل – واکسهال در پروژه تولید «Grandland X» سبب خواهد شد تا این خودروساز آلمانی – انگلیسی بتواند رقیبی قدرتمند و احتمالا پرفروش برای خودروهایی نظیر «نیسان قشقایی، هیوندای توسان، کیا اسپورتیج و فورد کوگا» را روانه بازارهای جهانی کند.

شرکت اُپل پس از اعلام رسمی نام جدید ترین کراس اوور خود با صدور بیانیه ای رسمی اعلام کرد: «طراحی Grandland X ترکیبی است از ظرافت، زیبایی و استحکام» در ادامه این بیانیه آمده است: «این خودرو فضای مناسبی برای سرنشینان خود فراهم کرده و دید مناسبی را در اختیار آنان قرار می دهد همچنین فضای صندوق بار آن نیز بسیار مناسب است و سرنشینان قادر خواهند بود تا به آسانی بار و چمدان خود را در آن قرار دهند.»

« Grandland X » از سیستم نام گذاری جدید اُپل استفاده خواهد کرد و قرار گرفتن حرف X در کنار نام این خودرو به معنای SUV بودن آن است. معرفی رسمی نام کراس اوور جدید اُپل و رونمایی از آن در سال آینده تعداد SUV های تولید شده توسط این شرکت را به سه می رساند چرا که اخیراً مدل «Mokka » این خودروساز آلمانی که در سگمنت SUV های کوچک یا به بیان دیگر خودروهای کراس دسته بندی می شود نیز به روزرسانی شده و به «Mokka X » تغییر نام داده است.

ورود گروه خودروسازی اُپل – واکسهال به سگمنت محبوب SUV های کوچک و متوسط در شرایطی صورت می گیرد که امروزه فروش این خودروها در بازارهای جهانی با افزایش چشمگیری مواجه شده و خریداران استقبال خوبی از این سگمنت به عمل می آورند. به همین دلیل و به منظور توسعه محصولات خود در این بخش، شرکت اُپل قصد دارد سال آینده از خودروی SUV بزرگ خود رونمایی کند. شایان ذکر است که این خودرو از پلتفرم سدان محبوب اُپل «Insignia Grand Sport» استفاده خواهد کرد. براساس اعلام «کارل – توماس نیومن» مدیر اجرایی شرکت اُپل، خودروی جدید این شرکت که در دسته SUV های بزرگ قرار می گیرد، از طراحی عضلانی تری نسبت به کراس اوورهای این برند برخوردار خواهد بود. مدیر اجرایی اُپل در رابطه با معرفی کراس اوورهای متوسط و بزرگ این شرکت به بازار اعلام کرد: «اگرچه مدل های متنوعی در سگمنت کراس اوورهای کوچک و متوسط در بازار اروپا که حضور دارند، اما شرایط به گونه ای است هنوز می توان به رقابت در این بخش از بازار امیدوار بود.»

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید