مقابله به مثل ایران به بدعهدی آمریکا در برجام قطعا با عزم ملی خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 382075
تاریخ انتشار: 4 آذر 1395 - 15:32
با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری،
نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: اگر غرب به تعهداتش در برجام عمل نکند مقابله به مثل حداقل کاری است که انجام خواهیم داد.

اتاق خبر: حسین هاشمی تختی‌نژاد با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری گفت: اگر تعهدات آمریکا و غرب در برجام عملی نشود قطعا پاسخ‌های مناسبی در ابعاد مختلف به آنان خواهیم داد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس توقف تدریجی برجام، آغاز غنی‌سازی، احیای سانتریفیوژهای از مدار خارج شده، تولید آب سنگین و سبک را از جمله اقدامات مقابله به مثل جمهوری اسلامی ایران برشمرد و افزود: البته مجلس و دولت منتظر تصمیم دولت فعلی آمریکا در واکنش به مصوبه تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های آمریکا نسبت به ایران می‌مانند اما اگر این دولت یا دولت جدید آمریکا همچنان به بدعهدی‌های خود ادامه دهند مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون دولت را ملزم به توقف اجرای برجام و مقابله به مثل می‌کند.

وی ورود مجلس به فضای مقابله به مثل با آمریکا را مشروط به واکنش روسای جمهور فعلی و جدید آمریکا کرد و در عین هرگونه واکنش عجولانه قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران به تصمیم سیاست‌مداران آمریکایی را رد کرد.

تختی‌نژاد متذکر شد: جمهوری اسلامی به اذعان سیاستمداران آمریکا، اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد و سازمان بین‌المللی انرژی اتمی از ابتدای امضای برجام به همه تعهداتش عمل کرده است اما به نظر می‌رسد آمریکا خود را موظف به اجرای مفاد برجام نمی‌داند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس هشدار داد: اگر جمهوری اسلامی ایران وارد فاز مقابله به مثل شود قطعا با عزم ملی و تصمیم قاطع کارگزاران و سیاستمدارانش عمل خواهد کرد.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید