تردد درمسیرهای کوهستانی گلستان با زنجیرچرخ | اتاق خبر
کد خبر: 382100
تاریخ انتشار: 4 آذر 1395 - 21:15
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت که با توجه به ادامه بارش برف و یخبندان معابرو با وجود اقدامات راهداری، هم اینک تردد خودروها در محورهای کوهستانی استان تنها با زنجیر چرخ انجام می شود و رانندگان در سایر مسیرها نیز باید احتیاط کامل داشته باشند.

مهدی میقانی روز پنجشنبه در گفت و گو باخبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: گروه های راهداری این اداره کل در همه مسیرهای استان و بویژه مناطق کوهستانی مستقر بوده و عملیات شن ریزی، نمک پاشی و برف روبی در حال انجام است.
به گفته وی؛ ادامه بارش برف طی شب گذشته و امروز در مسیر های کوهستانی به ویژه خوش ییلاق و توسکستان (گلستان - سمنان) و پارک ملی گلستان (گلستان - خراسان شمالی)، لغزنده بودن سطح جاده را بیشتر کرده است.
وی افزود: 11گروه راهداری مستقر در مسیرهای کوهستانی استان با بهره گیری از 93 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین تاکنون یکهزار و 924 کیلومتر عملیات برف روبی انجام داده و یکهزار و169تن شن و نمک روی سطح جاده ها پاشیده اند.
میقانی افزود: از شب گذشته تاکنون به 88 دستگاه خودرو که براثر لغزنده بودن مسیر از جاده منحرف شده بودند نیز کمک رسانی شد.
در مجموع 30 گروه راهداری با بیش از 400 نفر نیرو و با استفاده از 160 دستگاه انواع ماشین آلات سبک و سنگین در محورهای ارتباطی استان به ویژه در یکهزار و 900 کیلومتر مسیر کوهستانی مستقر و مشغول عملیات راهداری هستند.
بارش برف که ازشامگاه دوشنبه در نقاط مختلف گلستان آغاز شد، همچنان به صورت پراکنده ادامه دارد و دمای مناطق مختلف استان را به زیر صفر درجه کاهش داده است، هم اینک دمای برخی شهرستان های گلستان منفی 12 درجه سانتیگراد می باشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید