مسابقات شطرنج سریع هفتگی همدان برگزار شد | اتاق خبر
کد خبر: 382216
تاریخ انتشار: 5 آذر 1395 - 12:29
رئیس هیئت شطرنج استان همدان گفت: مسابقه شطرنج سریع هفتگی ویژه هفته اول آذرماه، در محل هیئت شطرنج همدان برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر احمدعلی بابایی  با اشاره به برگزاری مسابقات شطرنج سریع هفتگی همدان اظهار داشت: مسابقه شطرنج سریع هفتگی ویژه هفته اول آذرماه، با شرکت ۳۲ نفر در ۷ دور، در محل هیئت شطرنج همدان برگزار شد.

وی افزود: در پایان مسابقات این هفته، محمد قیاسوند با پیروزی در بازی‌ها و کسب ۷ امتیاز، قهرمان شد.

رئیس هیئت شطرنج استان همدان با اشاره به سایر نتایج این مسابقات گفت: صادق اسدی با ۵.۵ امتیاز دوم شد و میلاد شهابی و روح‌الله رستمی با ۵ امتیاز و پوئن شکنی‌های متفاوت در جایگاه سوم تا چهارم قرار گرفتند.

بابایی گفت: پارمیدا قزاقی و محمدحسین قنبر علی فرزاد هم با کسب ۵ و ۴ امتیاز، به ترتیب عنوان بهترین بازیکن بانوان و بهترین بازیکن رده سنی را کسب کردند.

وی بابیان اینکه مسابقات شطرنج سریع هفتگی باهدف کسب تجربه و ارتقای فنی بازیکنان هر هفته به‌طور منظم در خانه شطرنج همدان برگزار می‌شود، بیان کرد: همدان می‌تواند به قطب شطرنج کشور تبدیل شود چراکه با داشتن استعدادهای درخشان در این رشته، رسیدن به این هدف دور از دسترس نیست.

رئیس هیئت شطرنج استان همدان عنوان کرد: برگزاری مسابقات شطرنج در سطح بین‌المللی و کشوری در همدان باعث می‌شود تا ظرفیت شطرنج همدان روزبه‌روز افزایش یابد.

بابایی بابیان اینکه شطرنج‌بازان خوبی از دل این مسابقات شناخته‌شده‌اند، گفت: یک شطرنج‌باز در کوران مسابقات مداوم می‌تواند خود را نشان دهد و برگزاری چنین مسابقاتی به رشد و اعتلای این رشته ورزشی در همدان کمک خواهد کرد.

وی یادآور شد: شطرنج همدان مسیر روبه رشدی را در پیش‌گرفته و به‌طورقطع در آینده‌ای نزدیک شطرنج‌بازان همدان حرف‌های بسیار زیادی برای گفتن خواهند داشت.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید