عذرخواهی و تسلیت وزیر راه به هموطنان آذری | اتاق خبر
کد خبر: 382740
تاریخ انتشار: 9 آذر 1395 - 00:54
در پی رخداد حادثه برخورد دو قطار مسافری در سمنان و جان باختن تعدادی از هموطنان که اغلب آن‌ها از استان آذربایجان‌شرقی بودند، وزیر راه و شهرسازی در پیامی به مردم آذربایجان، ضایعه تاسف‌بار جان باختن هموطنان این استان را در حادثه قطار مشهد – تبریز تسلیت گفت.

اتاق خبر: متن کامل پیام عباس آخوندی  به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خانواده‌های عزیز و داغدار و

خانواده‌های محترم مجروحان و مصدومان و

مردم غیور آذربایجان

سلام علیکم
ایام رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت سبط اکبر ایشان و هم‌چنین شهادت حضرت امام رضا سلام الله علیهما را خدمت شما عزیران تسلیت می‌گویم.
آذربایجان عزیز این روزها افزون بر این، در سوگ جوانان و خانواده‌های عزیز از دست‌داده، نشسته است.
 نه تنها آذربایجان که تمام مردم ایران و تمام ارکان جمهوری اسلامی از حادثه تلخ و غمبار تصادف قطار تبریز - مشهد در ناحیه سمنان - دامغان متاثر است. اینجانب به سهم خود این ضایعه تاسف‌بار را به شما آذربایجانی‌های عزیز و تمام مردم ایران تسلیت می‌گویم.
از آن روی که این اتفاق در حوزه مدیریت تحت نظارت اینجانب واقع شده است از خانواده‌های داغدار، آسیب‌دیدگان به‌ویژه مردم بزرگوار تبریز، اسکو، آذرشهر، مرند، مراغه و خوی که مستقیما عزیز از دست داده‌اند و یا آسیب دیده‌اند و هم‌چنین تمام مردم ایران که از این حادثه متاثر شده‌اند، پوزش می‌خواهم.
عزیزان، اینجانب پس از دریافت خبر حادثه تمام وجهه‌ی همت و توان خود را به کار بردم تا به کمک آسیب‌دیدگان بشتابم. لذا، ضمن دستور تشکیل فوری کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن، مدیر عامل شرکت راه‌آهن را به منطقه اعزام و خودم نیز بلافاصله به سمت سمنان حرکت کردم. در ستاد مدیریت بحران استان سمنان شرکت نمودم و تمام گزارش‌های نهادهای امدادی را دریافت کردم و برای عیادت مجروحان عازم بیمارستان شدم.
طبیعی است که در این لحظات تمام مردم ایران نگران حادثه بودند و خانواده‌های مسافران با نگرانی بیشتری موضوع را پی‌گیری می‌کردند. لذا در جمع خبرنگاران حاضر شدم و اطلاعاتی را که تا آن لحظه به‌دست آورده بودم، در اختیار مردم عزیز گذاشتم.

اینک مطلع شده‌ام که بخشی از این پاسخ ایجاد ابهام کرده‌است، اجازه بدهید اگر نقصی در بیان من در آن شرایط سخت بوده و موجبات آزردگی کسانی را فراهم ساخته است، از این بابت نیز از تک‌تک آنان پوزش بخواهم. من با تمام وجود در خدمت شما مردم غیور و شریف آذربایجان و ایران عزیز هستم.  
با سپاس،
عباس آخوندی.

ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید