افزایش علاقه به دانشگاههای کانادا | اتاق خبر
کد خبر: 382823
تاریخ انتشار: 10 آذر 1395 - 20:44
دانشگاه‌های کانادا اعلام کرده‌اند پس از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا میزان درخواست ثبت‌نام در این دانشگاه‌ها به شدت افزایش پیدا کرده است.
به گزارش اتاق خبر به نقل از یو.دبلیو.نیوز، میزان بازدید پایگاه‌های اینترنتی دانشگاه‌های کانادا در روزهای پس از پیروزی دونالد ترامپ چند برابر شده است.
 
برای مثال بازدید از صفحه پذیرش دانشگاه تورنتو تنها یک روز پس از پیروزی ترامپ تقریبا 10 برابر شده است.
 
تد سرجنت نایب رییس دانشگاه تورنتو گفت: این موضوع بسیار تعجب برانگیز بود در روز هشت نوامبر میزان بازدید ما حدود 1000 بازدید بود که عددی طبیعی و نرمال محسوب می‌شود اما در روز بعد یعنی روزی که نتایج انتخابات آمریکا اعلام شد، ناگهان تعداد آنها به 10 هزار مورد رسید.
 
نکته جالب توجه دیگری که در این زمینه وجود دارد افزایش میزان جستجوی عبارات "کالج کانادا" و "دانشکاه کانادا" است و بیشترین میزان جستجوی این کلمات در گوگل از نیویورک و کالیفرنیا بوده است و تعداد دفعات جستجوی این عبارات در روز 9 نوامبر بیش از دو برابر میزان آن در پنج سال اخیر بوده است.
 
مقامات دانشگاهی در کانادا اعلام کرده‌اند تنها قوانین کانادا را برای پذیرش دانشجویان مدنظر قرار می‌دهند و اتفاقات سیاسی تاثیری در تصمیم‌گیری آنها نخواهد داشت.
 
برخی از صاحب‌نظران معتقدند بسیاری از مواضع ترامپ در دوران مبارزات انتخاباتی صرفا تبلیغاتی بوده و قابلیت اجرایی ندارند و به علاوه واکنش‌ها به انتخاب ترامپ بیشتر احساسی بوده است و باید برای دیدن روی واقعی دولت دونالد ترامپ کمی صبر کرد.
94105
منبع: ایسنا
نظرات
ADS
ADS
پربازدید