Performancing Metrics

تشکیل «کمیته تامین معلمان آینده»؛ به‌زودی | اتاق خبر
کد خبر: 384608
تاریخ انتشار: 23 آذر 1395 - 01:15
وزیر آموزش و پرورش خبر داد
وزیر آموزش و پرورش بر تربیت دانشجو معلمان پژوهشگر از طرف دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد.
فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، پیش از ظهر امروز دکتر فخر الدین دانش‌آشتیانی در جلسه شورای معاونان دانشگاه فرهنگیان با اشاره به کم بودن سرانه دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه می‌تواند از طریق طرح‌های پژوهشی باکیفیت درآمد خود را افزایش دهد.

وی اظهارکرد: همه آموزش و پرورش در مدرسه خلاصه می شود و معلم مهمترین رکن مدرسه است، بنابراین دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان باید ابتدا مهارت های لازم را فرا گیرند و سپس راهی مدارس شوند.

وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: ارتباط دانشگاه فرهنگیان باید با آموزش و پرورش بیشتر شود و پست های بیشتری به این دانشگاه اختصاص یابدو سعی شود اعضای هیئت علمی از نیروهای رسمی آموزش و پرورش باشند.

عضو کابینه تدبیر وامید خاطرنشان کرد: معلمی که از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می شود باید آنقدر مسلط باشد که طرح درس خود را در قالب طرح پژوهشی تنظیم کند، چرا که اگر بخواهیم دانش آموز پژوهشگر داشته باشیم لازمه‌اش آن است که معلمانی پژوهنده تربیت کرده باشیم.

آشتیانی افزود: دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی از مهمترین ارکان آموزش و پرورش می باشند و تقویت آنها در دستورکار وزارتخانه است و تلاش می کنیم این دو دانشگاه به جایگاه اصلی خود برسند.

وی با بیان ضرورت تخصیص پست و بودجه کافی به دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: باید سیستمی را طراحی کنیم تا دانشگاه فرهنگیان با بدنه آموزش و پرورش ارتباط تنگاتنگی داشته باشد و از این طریق اهداف سند تحول بنیادین نیز اجرایی شود.

وزیر آموزش و پرورش از تشکیل کمیته مشترک بین دانشگاه فرهنگیان و حوزه ستادی با عنوان کمیته تامین معلمان آینده با همکاری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در آینده نزدیک خبر داد.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید