Performancing Metrics

هشدار حسن فتحی کارگردان شهرزاد به همکارانش | اتاق خبر
کد خبر: 385266
تاریخ انتشار: 28 آذر 1395 - 23:10
آن چه کارگردان شهرزاد، از آن به عنوان یک تهدید یاد کرده، می‌تواند فرصتی باشد برای ورود رسانه‌ها به مناسبات اقتصادی سینمای ایران، که همچون بسیاری از حوزه‌های مالی دیگر، لازم است بیش از این‌ها شفاف شود

به گزارش اتاق خبر، آن چه کارگردان شهرزاد، از آن به عنوان یک تهدید یاد کرده، می‌تواند فرصتی باشد برای ورود رسانه‌ها به مناسبات اقتصادی سینمای ایران، که همچون بسیاری از حوزه‌های مالی دیگر، لازم است بیش از این‌ها شفاف شود، و البته سازندگان شهرزاد و دیگر پروژه‌ها هم، در این مسیر، امکان کامل پاسح‌گویی و شفاف‌سازی را از طریق رسانه‌ها داشته باشند. صحبت‌های تازه حسن فتحی را بخوانیم.

کارگردان «شهرزاد» در سخنانی با انتقاد از تشکل‌های سینمایی که در قبال شایعات پیرامون این سریال شبکه نمایش خانگی، «سکوت کرده‌اند»، گفت: مگر ما را نمی‌شناسند؟ چرا سکوت کرده‌اند؟ چاهی که امروز برای «شهرزاد» کنده شده، فردا برای تک‌تک کسانی که سکوت کرده‌اند، کنده خواهد شد.

حسن فتحی که در جشنواره فیلم‌های ویدیویی یاس جایزه بهترین کارگردانی را برای ساخت سریال شبکه نمایش خانگی «شهرزاد» دریافت کرد،بعد از دریافت جایزه‌اش در سخنانی گفت: چهار سال وقتم را از مرحله نگارش تا تولید و پخش صرف این کار کردم و دوستان می‌دانند زمانی «شهرزاد» وارد شبکه نمایش خانگی شد که شبکه نمایش خانگی به هر دلیل، دچار رکود بود و کارشناسان آینده‌ای برای آن متصور نبودند اما «شهرزاد» موفق شد، دوباره به آن رونق بدهد و سرمایه‌های زیادی جذب شبکه نمایش خانگی شود و شاهدش اینکه الان ده‌ها سریال یا در حال تولید است یا در شرف تولید است.

این کارگردان با بیان اینکه به نمایندگی همکارانم در ساخت این سریال اعلام می‌کنم ما برده جریان سیاسی و اقتصادی خاصی نیستیم و مستقل هستیم، اینگونه سخنانش را ادامه داد: ما فرزند مردمی هستیم که همواره به ما لطف دارند؛ من حسن فتحی هستم و ۲۵ سال است که به این مردمی خدمت می‌کنم که افتخار من هموطن بودن با آنهاست؛ بخشی از این خدمات هم ساخت سریال‌هایی مانند «پهلوانان نمی‌میرند»، «مدار صفر درجه»،«میوه ممنوعه» و «شهرزاد» است.

او با بیان اینکه رویه من استقلال بوده و تردیدی ندارم که امروز به همین دلیل تاوان می‌دهم،گفت:دردناک است که شما به دلیل موفقیت‌تان تاوان بدهید نه به خاطر شکست‌هایتان! در این میان اما بعد و حیرت من از تشکل‌های سینمایی مانند خانه سینما و کانون کارگردانان و انجمن بازیگران است.

این کارگردان افزود:مگر نه اینکه من و همکارانم عضو این تشکل‌ها هستیم! مگر آنها ما را نمی‌شناسند؟ چرا سکوت کرده‌اند؟ مگر خانواده‌هایشان بیننده این سریال نیستند؟ مگر نمی‌دانند این سریال موجب رونق نمایش خانگی و اشتغال‌زایی شده است؟! پس چرا سکوت کرده‌اند؟!

به گفته فتحی، چاهی که امروز مقابل «شهرزاد» کنده شده است، فردا زیر پای تک‌تک کسانی که امروز سکوت کرده‌اند کنده خواهد شد.

کارگردان شهرزاد در ادامه سخنان گلایه‌آمیز خود اظهار کرد: اخلاق و وجدان ایجاب می‌کند که ما پیش‌داوری نکنیم و اجازه بدهیم که مراجع قضایی به این موضوع رسیدگی کنند و ما هم تابع نظر این مراجع هستیم.

حسن فتحی در پایان درباره ادامه تولید فصل دوم سریال شبکه نمایش خانگی «شهرزاد» گفت: ما دو راه داریم؛ یکی اینکه عافیت‌طلبانه در مقابل شانتاژ کوتاه بیاییم و کار را تعطیل کنیم و دوم اینکه به احترام مردمی که فصل یک را دیده‌اند و دوست داشته‌اند کار را ادامه بدهیم پس ما کارمان را بخاطر مردم و به نام مردم و به احترام آنها ادامه می‌دهیم.

ایسنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید