Performancing Metrics

کمبود تجهیزات تخصصی برای دانش آموزان استثنایی | اتاق خبر
کد خبر: 385754
تاریخ انتشار: 3 دی 1395 - 23:17
معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور مطرح کرد
معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، کمبود تجهیزات تخصصی به ویژه تجهیزات توانبخشی را از جمله مشکلات دانش آموزان در مدارس استثنایی خواند.
مدرسه استثنایی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محسن غفوریان در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش لرستان، از نگاه دستگاه تعلیم و تربیت لرستان به مسائل و مشکلات دانش آموزان استثنایی تقدیر کرد و افزود: توفیقات چند ساله آموزش و پرورش استثنایی  لرستان حاصل توجه، هم‌افزایی و اهتمام دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی اظهار کرد: از جمله مشکلات و چالش‌های که در سطح کشور و استان لرستان وجود دارد، تامین نیروی انسانی و بازنشستگی معلمان استثنایی است.

معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تصریح کرد: برای رفع این مشکل تلاش شده تا از طریق دانشگاه فرهنگیان و جذب نیروهای جدید، این محدودیت ها مرتفع شود.

غفوریان کمبود تجهیزات تخصصی به ویژه تجهیزات توانبخشی دانش آموزان استثنایی را مشکل دیگر مدارس استثنایی برشمرد و گفت: برای توانمندسازی و ارتقای صلاحیت حرفه‌ای معلمان استثنایی، دوره‌های ضمن خدمت کتب جدید التالیف در نظر گرفته شده است.

وی به صدور مجوز برای تاسیس مرکز آموزشی توانبخشی با کمک خیرین اشاره کرد و افزود: سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور هم متعهد شد تا تجهیزات تخصصی و آموزش نیروی انسانی آن را تامین و انجام دهد.

غفوریان به پیگیری مشکلات آموزشگاه باغچه‌بان شهرستان کوهدشت اشاره کرد و گفت: با همکاری آموزش و پرورش مشکلات این آموزشگاه بررسی و در دستور کار قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید