عربستان ظرف 2.5 سال مانع از انتخاب رئیس جمهور لبنان شده بود | اتاق خبر
کد خبر: 386252
تاریخ انتشار: 15 دی 1395 - 00:30
نعیم قاسم:
معاون دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه عربستان ظرف 2.5 سال مانع از انتخاب رئیس جمهور لبنان شده بود، گفت: عربستان در حال حاضر در نوک پیکان ظلم قرار دارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سالگرد شهادت نمر باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان در سخنانی در بیروت گفت: شیخ نمر از شخصیت‌های برجسته جهاد در شبه جزیره عربستان بود. شیخ نمر حامی مسائل امت اسلامی در عربستان و در فلسطین و در همه جا بود.

نعیم قاسم تصریح کرد: خون شهید نمر باقی خواهد ماند تا طرف های سلطه گر را سرنگون سازد. شیخ نمر یک مشعل در مسیر حق بود و به این دلیل کشته شد که ظلم را نمی پذیرفت و وی با کشته شدنش پیروز شد و عربستان شکست خورد. سخنرانی‌های شیخ نمر با موضوعات مختلف بود اما محوریت اصلی آن حول مقاومت می‌چرخید.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: عربستان طرفی است که مانعی در مسیر حقوق بشر است و جنبش‌های آزادی خواهی را سرکوب می‌کند.

وی افزود: عربستان از طریق استبدادگری که در داخل اراضی خود و علیه کشورهای همسایه اعمال می کند در حال حاضر در نوک پیکان ظلم و ستم قرار دارد. یکی از محورهایی که عربستان در راستای آن تلاش می‌کند محور عادی سازی روابط با اسرائیل برای پایان دادن به مسئله فلسطین است. عربستان سپر جزیره را وارد بحرین کرد تا مردم بحرین را سرکوب کند.

نعیم قاسم افزود: این عربستان بود که مانع از انتخاب رئیس جمهور در لبنان به مدت 2.5 سال شده بود. اوضاع در لبنان روی ثبات را به خود ندید مگر پس از اینکه عربستان دست خود را از لبنان بیرون کشید.

وی افزود: عربستان از طریق استفاده از رویکرد وهابی تکفیری می خواهد این رویکرد را جایگزین اسلام محمدی اصیل کند و در این راستا متوسل به ریختن خون ها شده است.

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید