پیشنهاد تهاتر زیتون اسپانیا با پسته و زعفران ایران | اتاق خبر
کد خبر: 38680
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1391 - 09:24

زیتون محور اصلی مذاکرات آخرین نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران بود که با حضور مهمانانی ویژه برگزار شد. در این نشست خوزه بوردایو رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان زیتون اسپانیا به همراه ممدوح حاج صالح از اعضای ارشد این اتحادیه به همراه جمعی از فعالان ایران حضور داشتند در مورد همکاری های دوجانبه و گسترش کشت و تولید زیتون در ایران به بحث و گفت و گو پرداختند.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از اتاق بازرگانی تهران، در ابتدای این نشست شاهرخ ظهیری با اشاره به سفر شش سال پیش خود و محمد نهاوندیان رئیس اتاق ایران به اسپانیا به سابقه 18 ساله کشت زیتون در ایران و عقب ماندگی آن از کشورهایی چون اسپانیا و ایتالیا پرداخت. ظهیری گفت: «در آن سفر که به دعوت شورای بین المللی زیتون انجام شد ما متوجه برخی کاستی ها و عقب ماندگی های کشور در حوزه کشت و پرورش زیتون نسبت به تولیدکننده های بزرگ دنیا شدیم.» رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران هم چنین از توصیه های رئیس شورای بین المللی زیتون در باب کشت و کار زیتون توسط بخش خصوصی و عدم اتکای بیش از حد زیتون کاران به دولت خبر داد و گفت: «این توصیه ها برای ما که وزارت جهادکشاورزی متولی توسعه طرح های کشت زیتون بوده است می تواند راهگشا باشد». ظهیری هم چنین تاکید کرد که طی سال های گذشته پیشرفت های خوبی در زمینه زیتون و توسعه طرح های آن حاصل شود.

باید از اسپانیا در زمینه کشت وتولید زیتون درس بگیریم

سیدحمید حسینی عضو هیات رئیسه اتاق تهران که یکی از مهمانان کمیسیون بود به فعالیت های اتاق در حوزه پژوهش و تحقیقات پرداخت و افزود که اتاق تهران از انجام کارهای پژوهشی در زمینهصنایع غذایی و کشاورزی به ویژه زیتون دریغ ندارد و تلاش می کند برای پیشبرد امور اعضای خود در تمامی زمینه ها حتی جایی مثل زیتون که در استان تهران زیاد هم کشت نمی شود ورود پیدا کند. حسینی امنیت غذایی مردم را جزو موضوعات پراهمیت برای فعالان اقتصادی و اتاق تهران برشمرد.

عضو هیات رئیسه اتاق تهران زیتون را به عنوان یک میوه بهشتی نام برد که به آن در قرآن قسم یاد شده است. حسینی گفت: «پیامبر اسلام (ص) به مسلمانان توصیه کرده اند که به دنبال علم بروید حتی اگر در چین باشد. ما هم امروز اگر بخواهیم به وظیفه دینی و اسلامی خودمان عمل کنیم باید از اسپانیا در زمینه کشت وتولید زیتون درس بگیریم.» سیدحمید حسینی در سخنان خود به تامین 95 درصدی نیازهای کشور به محصولات کشاورزی در داخل و تولید بیش از 100 میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور اشاره کرد اما زیتون و کشت آن را محصولی نسبتا جدید در کشاورزی ایران خواند. حسینی گفت: «از آنجایی که امکان کشت زیتون در مناطق کویری هم وجود دارد می توان در کشور به کشت انبوه زیتون درست زد. همان طوری که ما در کشت زعفران و پسته موفق بوده ایم اسپانیا هم در کشت زیتون موفق بوده است. ما خوشحالیم که می توانیم با اسپانیا در زمینه زیتون تبادل اطلاعات داشته باشیم.»

سرانه مصرف زیتون در ایران 160 گرم است

اما شاهرخ ظهیری در ادامه نشست خواستار تداوم مذاکره و گفت وگو بین دو طرف شد و زمینه های همکاری دو طرف در زمینه تحقیقات و پژوهش های علمی را برشمرد. رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران زراعت های متراکم با بازدهی بالا، آنالیز کیفیت روغنی زیتون، پیوستن به استانداردهای بین المللی زیتون و روغت زیتون را از زمینه های مورد علاقه فعالان کشت و تولید زیتون و روغن زیتون عنوان کرد. ظهیری افزود: « ما سالانه 150 هزار تن روغن زیتون و 70 هزار تن کنسرو زیتون نیاز داریم که 60 تا 70 درصد این نیازها وارداتی است.»

ظهیری با اشاره به مصرف زیتون در کشور و سرانه پایین 160 گرمی آن اشاره کردکه باید با در پیش گرفتن برنامه های تبلیغی زیتون و روغن آن و مزایای آن برای سلامت میزان مصرف زیتون و روغن زیتون را افزایش داد. او گفت: «موقعیت بسیار خوبی برای واردات زیتون و روغن آن به کشور ما وجود دارد. خوشبختانه زیتون جزو کالاهای تحریمی نیست و تجارت آن مشکلی ایجاد نمی کند.» او هم چنین از ارسال هیاتی در آینده نزدیک به اسپانیا برای کسب اطلاعات بیشتر و همکاری نزدیکتر در تولید زیتون خبر داد.

زیتون بدهید، پسته بگیرید

احمد بلندنظر نیز در این نشست افراد حاضر را جزو خانواده بزرگ زیتون خواند و به شرایط اقلیمی متفاوت و ارقام مختلف زیتون و باردهی متفاوت آنها اشاره کرد. رئیس شورای ملی زیتون کشور با برشمردن شباهت های مناطق مختلف ایران و اسپانیا گفت: «ما نمی خواهیم چرخ را از نو اختراع کنیم. می خواهیم از نتایج تحقیقات علمی و عملی اسپانیا در کاشت و برداشت زیتون استفاده کنیم. تجربه باغ های متراکم و کاملا متراکم را که در اسپانیا و ایتالیا انجام شده ببینیم و نظرات موافقان و مخالفان و نتیجه عملی کار را بدانیم»

بلندنظر هم چنین بر ایجاد راه های همکاری تجاری دو طرف تاکید کرد و پیشنهاد داد دو طرف با یکدیگر زیتون و پسته و زعفران مبادله کنند. او توضیح داد: «ما برای این که به مشکل تحریم و نقل و انتقال پول برخورد نکنیم می توانیم از تهاتر استفاده کنیم. ما زیتون و روغن زیتون می خواهیم شما هم در مقابل به پسته و زعفران نیاز دارید. می توانیم این کالاها را با هم تهاتر کنیم.»

پسته را بیشتر از زیتون دوست داریم

پس از این سخنان رئیس اتحادیه صادرکنندگان زیتون اسپانیا نیز به ایجاد همکاری های بیشتر در زمینه تولید زیتون و مبادلات تجاری اذعان کرد. خوزه بوردایو گفت: «درست است که ما زیتون می کاریم اما پسته را بسیار زیاد دوست داریم. در زمان تماشای فوتبال یک ظرف زیتون و یک ظرف پسته بر می داریم و بعد از اتمام مسابقه ظرف پسته تمام شده اما زیتون ها مانده است.»

بوردایو تولید زیتون و روغن زیتون رو به دو پای انسان تشبیه کرد که همیشه در کنار هم و هماهنگ با هم هستند. او با ابراز علاقه به همکاری تحقیقاتی و همکاری تجاری با ایران در حوزه زیتون، به پیشرفت برخی کشورها در تولید و کشت زیتون در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: «توجه به زیتون در سال های اخیر بسیار زیاد شده و کشورهایی از جمله سوریه و مصر تولید خود را گسترش داده اند به طوری که مصر در حال حاضر با تولید 400 هزار تن زیتون در سال دومین تولیدکننده این محصول در جهان است.»

او ادامه داد: «از دیشب که وارد تهران شده ام هم در هنگام شام و هم در هنگام صبحانه در سر میز زیتون هم وجود داشت و این نشان می دهد که در اینجا نیز به زیتون اهمیت داده می شود اما اگر ایران می خواهد همکاری تجاری گسترده ای با زیتون کاران اسپانیا داشته باشد باید مصرف سرانه اش را بالا ببرد.» رئیس اتحادیه صادرکنندگان زیتون اسپانیا تولید زیتون در این کشور رابه طور متوسط سالانه 500 هزار تن و تولید روغن زیتون را سالانه یک میلیون و 400 هزار تن اعلام کرد. او در مورد کشت متراکم و کاملا متراکم به حاضران توضیح داد که کشت کاملا متراکم بیشتر برای سبز نگه داشتن محیط زیست و اهداف غیرتولیدی انجام می شود چون در این نوع کشت نور خورشید به اندازه کافی به درخت و محصول نمی رسد لذا محصول مرغوبیت ندارد و برای مصرف مناسب نیست. بوردایو ادامه داد: «زیتون در شرایط مختلف آب و هوایی و خاک های متنوع کشت می شود از مناطق پرباران تا مناطق خشکی مثل لیبی هم می توان این درخت را کاشت. مهم این است که متناسب با شرایط آب و هوا و خاک رقم مناسب زیتون انتخاب شود تا باردهی خوبی داشته باشد و محصول باکیفیتی تولید شود.»

رئیس اتحادیه صادرکنندگان زیتون اسپانیا موفقیت این کشور را در نظارت کامل بر کل فرآیند از کشت تا توزیع در سوپرمارکت ها دانست. او گفت: «ایران کشوری جوان با 75 میلیون نفر جمعیت است که سرانه مصررفش به گفته شما 160 گرم است. در حالی که کشور عربستان در نزدیکی شما مصرف سرانه بیش از یک کیلوگرم دارد و زیتون های تولیدی خودش هم به هیچ عنوان قابل مصرف و باکیفیت نیست.» خوزه بوردایو ادامه داد: «در رابطه با توسعه همکاری های ما دو شرط وجود دارد. اول این که همکاری باید همزمان و دوجانبه باشد و دوم این که ایران باید مصرف سرانه اش را افزایش دهد تا بتواند همکاری طولانی مدت و پایدار داشته باشد. در غیر این صورت همکاری ها دوام زیادی نخواهد داشت. افزایش تولید زیتون به مراتب بسیار راحت تر از افزایش مصرف آن در بین مردم است. شما شاید بتوانید در عرض دو سال تولید خود را بسیار افزایش دهید اما مهم این است که بتوانید به مردمتان بگویید زیتون مصرف کنند.»

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید