همه چیز درباره مراسم تحلیف دونالد ترامپ | اتاق خبر
کد خبر: 387006
تاریخ انتشار: 30 دی 1395 - 18:08
صبح جمعه دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد خواهد کرد اما این مراسم تنها بخشی از این فستیوال است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مراسم رسمی متعددی به مناسبت این گذار قدرت در داخل و اطراف واشنگتن برگزار می‌شود که بدین شرح است:


پنجشنبه ۱۹ ژانویه

ساعت ۱۵:۳۰ به وقت گرینویچ: مراسم استقبال

مراسم استقبال شامل برگزاری دو کنسرت خواهد بود از جمله «صدای مردم» و «دوباره آمریکا را با عظمت کنیم، مراسم استقبال». این دو کنسرت در بنای یادبود لینکلن برگزار خواهد شد. کنسرت دوم شروع رسمی مراسم تحلیف است و دونالد ترامپ قرار است ضمن شرکت در آن سخنرانی کند.

ساعت ۲۰:۳۰ به وقت گرینویچ: مراسم ملی اهدای تاج گل

این مراسم در آرامگاه ملی آرلینگتون واقع در ایالت ویرجینیا برگزار خواهد شد.

جمعه ۲۰ ژانویه

ساعت ۱۶:۳۰ به وقت گرینویچ: مراسم سوگند

دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور و مایک پنس به عنوان معاون رئیس جمهور در مراسمی در بخش غربی کاخ کنگره آمریکا سوگند یاد خواهند کرد. رهبران مذهبی نیز در این مراسم دعا خواهند خواند.

از بین مدعوین نمایندگان کنگره که برخی از حضور سرباز زده‌اند، قضات دادگاه عالی، دیپلمات‌ها و عموم مردم هستند. همچنین روسای جمهور سابقی چون جیمی کارتر، جورج دبلیو بوش، بیل کلینتون و نیز رقیب دموکرات او در انتخابات ریاست جمهوری یعنی هیلاری کلینتون به این مراسم دعوت شده‌اند. جورج بوش پدر، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا به دلیل شرایط بد جسمانی در این مراسم شرکت نخواهد کرد.

ساعت ۲۰ به وقت گرینویچ: رژه تحلیف

به دنبال مراسم تحلیف ترامپ و پنس به همراه خانواده‌شان در صف اول این رژه از ساختمان کاخ کنگره به طرف کاخ سفید حرکت خواهند کرد. بیش از ۴۰ سازمان از جمله سپاهیان اسب سوار و گروه‌های کهنه سربازان نیز که تعدادشان به ۸۰۰۰ تن می‌رسد در این رژه شرکت خواهند داشت.

ساعت ۲۴ به وقت گرینویچ: جشن‌های پس از مراسم تحلیف

پس از مراسم تحلیف سه جشن برگزار خواهد شد که دونالد ترامپ و مایک پنس به همراه همسرانشان در تمامی آنها شرکت خواهند کرد.

شنبه ۲۱ ژانویه

ساعت ۱۵ به وقت گرینویچ: مراسم دعای ملی

در این رویداد مراسم دعای بین ادیان در کلیسای ملی واشنگتن برگزار خواهد شد.

این در حالی است که همزمان با آماده سازی نهایی برای برگزاری مراسم ادای سوگند ریاست جمهوری دونالد ترامپ، چهارشنبه شب تعدادی از مخالفان با تجمع در نزدیکی ساختمان کنگرۀ آمریکا به ریاست جمهوری دونالد ترامپ اعتراض کردند.

تجمع کنندگان که با صفاتی مانند «فاشیست» و «رئیس جمهور نامشروع» از دونالد ترامپ نام می‌بردند، خواهان ممانعت از به قدرت رسیدن وی شدند.

دونالد ترامپ در سلسله توییت‌هایی از سرازیر شدن هوادارانش به واشنگتن نوشته و از سه روز عالی بمناسبت ادای سوگند ریاست جمهوری نام برده است. مخالفان وی را به تبدیل این مراسم به یک کارزار انتخاباتی دیگر متهم می کنند.

روز چهارشنبه جری نادلر و آدریانو اسپیایلت، نمایندگان مجلس آمریکا اعلام کردند در مراسم ادای سوگند ریاست جمهوری دونالد ترامپ حضور نخواهند داشت. به این ترتیب شمار نمایندگانی که در این مراسم شرکت نخواهند کرد به ۵۰ نفر می‌رسد.

پلیس واشنگتن و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا برآورد می‌کنند که در روز برگزاری این مراسم نزدیک به ۹۰۰ هزار نفر در فاصلۀ کاخ سفید تا بنای کنگرۀ آمریکا حضور داشته باشند. هزاران پلیس و نیروی امنیتی در این برقراری امنیت این مراسم را به عهده خواهند داشت.

لیست شخصیت‌های صهیونیستی که در مراسم تحلیف ترامپ شرکت خواهند کرد

برای اولین بار در تاریخ آمریکا، مسئولان شهرک‌های یهودی کرانه باختری برای مشارکت در مراسم تحلیف دونالد ترامپ به کاخ سفید دعوت شده‌اند و این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که در این مراسم شرکت نخواهد کرد.

به نقل از پایگاه صهیونیستی "المصدر"، مراسم تحلیف ترامپ روز جمعه آینده برگزار خواهد شد و برخی شخصیت‌های صهیونیستی هم برای شرکت در این مراسم دعوت شده‌اند. در همین راستا، "شیران هسکل" و "یهودا گلیک" دو عضو کنست صهیونیستی و از نمایندگان حزب لیکود خاطرنشان کردند که برای شرکت در مراسم تحلیف ترامپ به کاخ سفید دعوت شده‌ و با این دعوت هم موافقت کرده‌اند. علاوه بر این اعضای کنست، برخی مسئولان ارشد شورای شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری هم به شکل بی‌سابقه‌ای برای مشارکت در مراسم تحلیف ترامپ دعوت شده‌اند.

از سوی دیگر، یک مسئول شهرک صهیونیست نشین "افرات" در نزدیکی بیت لحم اظهار داشت که از دریافت دعوتنامه مشارکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور آمریکا شگفت زده شده است، اما قصد دارد با این دعوت موافقت کند. وی افزود که دعوت از مسئولان ارشد شورای شهرک‌های صهیونیست نشین به مراسم تحلیف نشان می‌دهد که «دولت جدید آمریکا ما را به عنوان نهاد مسئولی که نماینده نیم میلیون یهودی ساکن این شهرک‌های واقع در کرانه باختری به رسمیت می‌شناسد» و «ما ساکنان این شهرک‌ها بسیاری از مسئولان دولت جدید را می‌شناسیم.»

رئیس شورای یک شهرک دیگر صهیونیست نشین هم اعلام کرد که در این مراسم شرکت خواهد کرد و بسیاری از مسئولان شورای شهرک‌های صهیونیستی در مراسم تحلیف ترامپ مشارکت خواهند داشت، اما این تصمیم خود را مخفی نگه داشته‌اند.

این اولین باری خواهد بود که مسئولان ارشد شورای شهرک‌های صهیونیستی کرانه باختری در مراسم تحلیف رئیس جمهور آمریکا شرکت می‌کنند.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که به خاطر سرگرم بودن به تحقیقاتی که به اتهام فساد در داخل فلسطین اشغالی علیه وی صورت می‌گیرد، در این مراسم شرکت نخواهد کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید