بخشی از اسناد خزانه صرف هزینه‌های جاری می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 388071
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1395 - 10:47
معاون وزیر راه مطرح کرد؛
معاون وزیر راه از تحقق ۹۰درصدی منابع داخلی سازمان راهداری در ۱۱ ماهه گذشته خبر داد و گفت:پس از پرداخت هزینه‌های جاری، مابقی برای نگهداری راهها و پروژه‌های عمرانی اختصاص می‌یابد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، داوود کشاورزیان افزود: در سازمان راهداری ۳۵ تا ۴۰ درصد هزینه ها از طریق منابع داخلی و ۵۵ تا ۶۰ درصد منابع هم از طریق دولت تأمین می‌شود.  

وی ادامه داد: عملکرد سازمان راهداری در تحقق منابع داخلی، حدود ۹۰ درصد است که پس از پرداخت هزینه‌های جاری، مابقی برای نگهداری راه ها و پروژه های عمرانی اختصاص می‌یابد.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، اظهار داشت: به دلیل تنگناهای اعتباراتی دولت در بودجه عمرانی کشور، تاکنون(۱۱ ماهه گذشته) تخصیص قابل توجهی انجام نشده است و از ۲ هزار و ۲۰۰ میلیار تومان بودجه مصوب شده در سالجاری، مجموع رقم نقدی و اسناد خزانه دولتی حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان بوده که حدود ۵۰ درصد از رقم مصوب شده مجلس شورای اسلامی است.

به گفته کشاورزیان، بخشی از این اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت بدهی های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و بخش دیگر آن برای انجام فعالیت های جاری است که باید در سنوات آتی، نقد شود.

وی بیان کرد: در اعتبارات عمرانی در بخش ملی و استانی، شاهد تنگناهای جدی هستیم و انتظار داریم که دولت و مجلس شورای اسلامی، راهکارهای پایداری را برای نگهداری راه ها ارائه دهند.

معاون وزیر راه وشهرسازی تصریح کرد: نگهداری راه ها امری مستمر و ضروری است که ضمن حفظ ثروت و سرمایه ملی، ارتباط مستقیمی با ایمنی جاده ها و مسافران دارد.

کشاورزیان با اشاره به اهمیت نگهداری جاده ها افزود: این اقدام نقش بسزایی در ارتقای ایمنی راه‌ها دارد و پیشنهاد می شود که دولت و مجلس به دنبال، ارائه منابع درآمدی پایدار باشند تا دیگر شاهد نوسانات ایجاد شده در سال های اخیر نباشیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید