بازسازی ساختمان پلاسکو تا دو سال آینده | اتاق خبر
کد خبر: 388700
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1395 - 22:07
رییس بنیاد مستضعفان خبر داد:
رییس بنیاد مستضعفان از تلاش برای دریافت پروانه ساخت ساختمان پلاسکو و بازسازی این مجتمع تا دو سال آینده خبر داد و گفت: از هیچ حمایتی برای رونق کاسبی پلاسکونشینان در مجتمع تجاری نور دریغ نمی‌کنیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمد سعیدی‌کیا در مراسم آغاز به کار 600 واحد صنفی ساختمان پلاسکو در مجتمع تجاری نور، اظهار کرد: در تلاشیم تا با گرفتن هر چه سریع‌تر پروانه ساخت بتوانیم تا دو سال آینده ساختمان پلاسکو را با مقررات ملی ساختمان‌سازی کشور بازسازی کنیم و به ذینفعان آسیب دیده این حادثه تحویل دهیم.

وی افزود: هماهنگی‌های بسیاری صورت گرفته تا کسبه آسیب‌دیده ساختمان پلاسکو بتوانند در مجتمع نور اسکان پیدا کنند و از هیچ تلاشی برای رونق کاسبی در این مجتمع دریغ نمی‌کنیم.

رییس بنیاد مستضعفان گفت: تلاش‌های بسیاری طی ماه گذشته که حادثه تلخ ساختمان پلاسکو رخ داد، توسط مسئولان دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی صورت گرفت تا هر چه سریعتر کسبه ساختمان پلاسکو کار خود را آغاز کنند و بتوانند بخشی از خسارات وارد شده‌شان را از طریق این حمایت‌ها جبران کنند.

همچنین ابوالقاسم شیرازی ـ رییس اتحادیه پوشاک ـ در این مراسم اظهار کرد: با وجود مشکلات و کاستی‌های موجود،این مکان برای جانمایی و اسکان پلاسکونشینان در نظر گرفته شد و با توجه به اعتراضات موجود، مقرر شده است حدود 60 واحد را در مجتمع نور به اتحادیه‌های صنفی درگیر با این مساله تحویل دهند تا بتوانیم آن را به پلاسکونشینان معترضی که اعتراض‌شان بحق است تحویل دهیم که البته تاکنون 35 واحد به ما اعلام شده است.

وی افزود: با توجه به واحدهای خالی موجود در مجتمع نور  و علیرغم واگذاری، اسکانی در آن صورت نگرفته است، درخواست می‌کنیم تا حدود 100 واحد دیگر با کمک نمایندگان مدیریت ساختمان و اصناف شناسایی و در اختیار اتحادیه‌های صنفی مورد نظر قرار گیرد تا بتوانیم پلاسکونشینان را در این واحدها نیز مستقر کنیم.

شیرازی ادامه داد: یکی دیگر از مسائلی که وجود دارد این است که پلاسکونشینان هنوز کاسبی‌شان در این مجتمع آماده نشده و درگیر آماده سازی واحدهای خود از نظر دکوراسیون و جانمایی هستند که به نظر می‌رسد تا کار برای آنها آغاز شود از تعطیلات عید سال آینده نیز گذشته باشد بنابراین از مسئولان محترم درخواست می‌کنیم تا زمان حدود چهار ماهه‌ای که برای اسکان پلاسکونشینان به صورت رایگان در نظر گرفته بودند را از نیمه فروردین ماه در نظر بگیرند.

رییس اتحادیه پوشاک گفت: برای بهره‌برداری هر چه بهتر کسبه ساختمان پلاسکو نیز طبقه همفک مجتمع تجاری نور را در نظر گرفتیم تا پلاسکونشینان بتوانند در فضایی نمایشگاهی عرضه مستقیم محصولات تولیدی خود را انجام دهند چرا که در نمایشگاه‌های بهاره نمی‌توانیم با وجود 160 غرفه موجود و حدود3000 درخواست از سوی تولیدکنندگان جایی برای پلاسکونشینان در نظر بگیریم اما همه تلاش خود را می‌کنیم تا نمایشگاه در نظر گرفته شده برای آنها در مجتمع نور رونق بگیرد تا آنها بتوانند تا پایان اردیبهشت ماه از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید