انتشار ۸۵۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه تا هفته آینده | اتاق خبر
کد خبر: 388858
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1395 - 18:30
رییس سازمان برنامه و بودجه:
رییس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید تا پایان هفته آینده ۸۵۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه یکساله منتشر می‌شود که این اسناد همچون چکی است که برای بستانکاران آماده تحویل شده است.
 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت امروز در همایش نظام فنی و اجرایی کشور گفت: گفته می‌شود برای ۲۰۰۰ طرحی که ناتمام مانده ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است و در عین حال مجموع مبلغی که برای این طرح‌ها در نظر گرفته شده است ۷۵ هزار میلیارد تومان است که نسبت به آن ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار میلیارد تومان مبلغ کمی است.

وی ادامه داد: ما از مجلس شورای اسلامی اجازه گرفتیم تا ۴۰ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی منتشر کنیم و چیزی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان از این اسناد را تخصیص داده‌ایم ولی برخی از این اسناد هنوز منتشر نشده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: تا هفته آینده ۸۵۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه یک ساله منتشر می‌شود که این اسناد به مثابه چکی است که برای بستانکاران آماده شده است. یک بخش از تکمیل طرح‌ها از طریق تکمیل اسناد خزانه انجام می‌شود. البته این برای ما کافی نیست حتی اگر ۴۰ هزار میلیارد تومان هم به این مبلغ اضافه کنیم هرچند که لازم است، اما کافی نیست. ما ۲۵۲۹ پروژه را از طریق واگذاری و انجام روش‌های مشارکت واگذار کردیم اما مشکلاتی از نظر مباحث قانونی وجود دارد.

نوبخت اضافه کرد: امروز استفاده از اوراق مالی یکی از کارهایی است که اقتصادهای قدرتمند انجام می‌دهند. این‌که خزانه‌ای بگذاریم و ریال ریال جمع کنیم همین داستانی می‌شود که الان داریم.

وی با اشاره‌ای به بحث حقوق‌های نجومی و با لحنی شوخی‌گونه، گفت: ما دو نوع همکار داریم یک همکار مثل خود من است که اتاقی دارد که در زمستان گرم و در تابستان خنک است و آن اتاق مبلی راحت دارد و راس پایان ماه حقوقی نجومی یا غیرنجومی می‌گیریم ولی افرادی هستند که در سردترین روزها و گرم‌ترین ساعات هم باید کارهای عمرانی را جلو ببرند.

رییس سازمان برنامه و بودجه که برای موضوع بودجه باید به مجلس می‌رفت، در پایان صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کرد و به شوخی گفت: تا بودجه را به تاراج نبردند من اینجا را ترک کنم و به مجلس بروم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید