مدیرعامل نیسان تغییر می کند | اتاق خبر
کد خبر: 389002
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1395 - 13:09
کارلوس گون پس از ۱۶ سال از سمت خود به عنوان مدیرعامل نیسان موتور کناره‌گیری می کند تا به تخصص خود در کاهش هزینه در اتحاد خودرویی، شامل نیسان، رنو و میتسوبیشی موتورز متمرکز شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، گون که متولد برزیل و لبنانی تبار بوده و یک شهروند فرانسه است، حرفه اش را در شرکت میشلن در فرانسه آغاز کرد و پس از آن به رنو رفت و بر تغییر و تحول این خودروساز نظارت کرد.

وی در سال ۱۹۹۹ پس از اینکه رنو یک سهم بزرگ در نیسان خرید، به این شرکت پیوست و در سال ۲۰۰۱ مدیرعامل آن شد.

کارلوس گون با واگذار کردن سمتش به هیروتو سایکاوا که ۴۰ سال سابقه خدمت در نیسان موتور دارد، به سالها گمانه زنی درباره اینکه چه زمانی سمت عالی خود در دومین خودروساز بزرگ ژاپن را رها خواهد کرد، پایان می دهد.

او با وارد کردن میتسوبیشی به اتحاد خودروسازی در سال گذشته، مجموع فروش سالانه این گروه را به ۹.۳ میلیون خودرو رساند که نزدیک به فروش تویوتا موتور و فولکس واگن است.

اگرچه گسترش این گروه، فرصتهایی را از نظر اقتصاد ابعاد فراهم می کند اما چالشهایی را از نظر متعادل کردن منافع هر سه خودروساز ایجاد خواهد کرد به خصوص در شرایطی که برنامه های یکپارچگی نیسان و رنو کند شده است.

گون ۶۲ ساله همچنان رییس هیات مدیره نیسان خواهد بود. وی این سمت را در رنو و میتسوبیشی هم در اختیار دارد اما مدیرعامل رنو خواهد بود و حضور بیشتری در سطح مدیریت این شرکت خواهد داشت که نشان دهنده عمق مشکلاتی است که گون در این خودروساز فرانسوی مشاهده می کند.

وی در یک مصاحبه به رویترز گفت: هنوز کارهای زیادی باید در داخل شرکت به منظور رشد قوی و پایدار انجام گیرد. اگرچه وی درباره این مسائل توضیح چندانی ندارد اما افزایش سهم دولت فرانسه در رنو به حدود ۲۰ درصد، مانع از پیشرفت روابط سرمایه بیشتر با نیسان شده است.

بر اساس گزارش رویترز، مقررات آلودگی سخت گیرانه هم اتحاد رنو-نیسان را تحت فشار قرار داده و برنامه های این دو شرکت که قصد دارند بخشهای موتورها و جعبه دنده هایشان را یکپارچه کنند، کندتر از حد انتظار مدیریت پیش رفته است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید