37 درصد از وسایل ورزشی پارک‌ها نقص دارد | اتاق خبر
کد خبر: 391552
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1396 - 16:11
رئیس سازمان ملی استاندارد:
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ۳۷ درصد از وسایل ورزشی پارک‌ها دارای نقص هستند.

به‌ گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت در نخستین شورای اداری استان همدان در سال ۱۳۹۶ اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد یکی از سازمان‌هایی است که بعد از برجام بسیار منتفع شد و توانست جایگاه خوبی در عرصه بین‌المللی پیدا کند.

وی با بیان اینکه باید به سمت مدیریت کیفیت حرکت کنیم، افزود: استاندارد ویژگی‌های قابل‌قبول در یک کالا و خدمت است اما کیفیت دارای چهار مؤلفه استاندارد، قیمت مناسب کالا و خدمت، سرعت و نوآوری در کارهاست.

پیروزبخت تصریح کرد: دو هفته پس از برجام توانستیم در مجمع بین‌المللی تأیید صلاحیت عضو شویم که با این موافقت‌نامه در ۷۰ کشور توافق‌نامه ارزیابی مشترک امضا شد که گام مهمی برای تسهیل صادرات کشور است.

رییس سازمان ملی استاندارد با اشاره به عضویت در مجمع اوزان و مقیاسات عنوان کرد: سازمان ملی استاندارد ایران توانست یک‌ماه پس از برجام در مجمع اوزان و مقیاسات عضو شود و اکنون اوزان و مقیاس‌های کشور در ۱۰۰ کشور قابل‌قبول است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه عضویت ایران در سازمان بین‌المللی «ایزو» به حالت تعلیق بود، یادآور شد: به علت تحریم‌ها عضویت ایران در سازمان «ایزو» تعلیق شده بود که پس از برجام مجددا برقرار شد و رتبه ایران در بین ۱۶۳ کشور از ۳۱ در سال ۲۰۱۲ به رتبه ۲۳ در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

پیروزبخت با اشاره به اینکه در سه سال گذشته ۱۳ هزار استاندارد در کشور تدوین شده است، خاطرنشان کرد: یک میلیون بازدید از واحدهای صنفی صورت گرفت که کالاهایی که دارای برچسب استاندارد جعلی بودند، کشف شد.

او با بیان اینکه استاندارد در بحث آسانسور، سی.ان.جی و شهرک‌های بازی به طور جدی وارد شد، تأکید کرد: ۳۷ درصد از وسایل ورزشی پارک ها دارای نقص هستند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار کرد: استاندارد یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است و اگر در عرصه‌های صنعتی پیاده شود توقعی که مقام معظم رهبری دارند، به منصه ظهور می‌رسد.

انتهای پیام/
نظرات
ADS
ADS
پربازدید