Performancing Metrics

نرخ سود بانکی امسال کاسته نمی‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 391601
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1396 - 12:44
مدیر گروه بانکداری اسلامی
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: احتمال اینکه نرخ سود بانکی باز هم کاسته شود بسیار کم است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایلنا، کامران‌ندری، مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی در مورد احتمال کاهش نرخ سود بانکی اظهار داشت: در سال جاری ممکن است نرخ سود بانکی اعلام شده در سال ۹۵ به صورت ‌دستوری اجرا شود اما در واقع احتمال اینکه نرخ سود بانکی باز هم کاسته شود زیاد نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه مشکلات بانک‌ها هنوز ادامه دارد و بانکها کما فی‌السابق با مشکل کسری نقدینگی مواجه هستند، برای جبران این کمبود یک راه حل این است که به رقابت قیمتی خود ادامه دهند و نرخ سود بالاتری را به سپرده‌گذاران برای جذب منابع پیشنهاد دهند.

ندری تصریح کرد: موضوع بعدی نرخ تورم است که در سال ۹۶ نرخ تورم بیش از سال ۹۵ خواهد بود و پایین آوردن نرخ سود بانکی با افزایش نرخ تورم با مشکل مواجه خواهد شد.

مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی افزود: اگر روند کاهش نرخ سود در سال ۹۶ ادامه پیدا کند بانک‌ها با کسری منابع مواجه می‌شوند.

ندری خاطر نشان کرد: کسری منابع یا باید از سوی بانک مرکزی تامین شود و یا این این که بانک‌ها مجبورند نرخ سود سپرده را افزایش دهندتا سپرده گذاران تمایلی به خارج کردن سپرده ها از بانک نداشته باشند.

مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: سال گذشته اجرای موفق سیاست کاهش نرخ سود بانکی، بانک مرکزی به بانک‌های دولتی کمک کرد و با مساعدت بانک مرکزی سیاست کاهش نرخ سود تا حدودی اجرا شد در غیر این صورت نرخ سود واقعی بالاتر می‌رفت.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید