Performancing Metrics

روند معاملات بورسی در هفته گذشته | اتاق خبر
کد خبر: 391780
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1396 - 14:00
در هفته گذشته بورس تهران شاهد رشد ۴۴۳ واحدی در دماسنج بازار سرمایه بود؛ در آخرین روز معاملات تالار شیشه‌ای قندی ها بار دیگر صف خرید را تجربه کردند و خودرویی‌ها و فلزات اساسی شاهد روند کاهشی بودند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ شاخص کل بازده نقدی و قیمتی در تراز ۷۷ هزار و ۶۸۹ واحدی قرار داشت اما در آخرین روز کاری بورس تهران در هفته‌ای که گذشت این رقم به ۷۸ هزار و ۱۳۲ واحدی رسید و با این حساب دماسنج بازار سرمایه با رشد ۴۴۳ واحدی همراه شد. همچنین شاخص آزاد شناور که در تاریخ مذکور به رقم ۸۵ هزار و ۴۸۷ واحدی رسیده بود در مدت مشابه تا رقم ۸۶ هزار و ۲۷۳ واحدی بالا رفت و رشد ۷۸۶ واحدی را تجربه کرد.

علاوه بر این شاخص بازار اول که در هشت روز پیش در تراز ۵۴ هزار و ۵۲۶ واحدی قرار داشت، پس از گذشت یک هفته به رقم ۵۴ هزار و ۸۵۹ واحدی رسید و با ۳۳۳ واحد رشد همراه شد. شاخص بازار دوم نیز در این مدت تا رقم ۱۶۹ هزار و ۶۳۰ واحدی بالا رفت.

از ابتدای سال ۱۳۹۶ قندی‌ها شاهد نوسان‌های زیادی بودند به طوری که در ابتدای سال در بسیاری از نمادهای قندی صف خرید مشاهده می‌شد. اما پس از مدتی این صف خریدها از بین رفت و روند عادی معاملات در این گروه از سر گرفته شد، اما در عین حال در هفته گذشته بار دیگر قندی‌ها شاهد رشد در قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی شدند، به طوری که برای چندمین بار در  بسیاری از نمادهای این گروه با صف خرید همراه شدند.

در طرف مقابل خودرویی‌هایی که در روهایی نبض بازار را در دست داشتند با شرایط نه چندان مطلوبی همراه شدند. اما در عین حال تقریبا اوایل هفته گذشته بسیاری از نمادهای خودرویی هم برای چند روز پیاپی در قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی رشد قابل توجهی را تجربه کردند و بسیاری از فعالان بورس برای خرید سهام‌های خودرویی صف کشیدند، اما این موضوع چندان به طول نینجامید و در نهایت شرایط دادوستدها در گروه خودرو همچون گذشته روند عادی خود را طی کرد.

همچنین در گروه فلزات اساسی در روزهای متفاوتی در هفته گذشته شاهد افت در قیمت پایانی بسیاری از نمادها بودیم. چهارشنبه گذشته نیز این روند ادامه داشت و همچنین در نمادهایی مانند ملی سرب برای ایران با صف فروش مواجه شدیم.

در آخرین روز معاملات تالار شیشه‌ای در هفته‌ای گذشته بیشترین حجم برداشت معامله نصیب شرکت پلی اکریل شد به طوری که در این نماد ۱۹۶ میلیون و ۷۱۵ سهم به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد تومان در ۹ هزار و ۲۱۸ نوبت، دادوستد شد. نماد سایپا بعد از پلی اکریل بیشترین حجم و ارزش معامله را به خود اختصاص داد به طوری که بیش از ۹۹ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۳ میلیارد تومان در این نماد جابه‌جا شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید