نعمت زاده: ما شاگردیم نمره عملکرد را استاد باید بدهد | اتاق خبر
کد خبر: 392213
تاریخ انتشار: 2 اردیبهشت 1396 - 17:46
حاشیه های نشست خبری وزیر صنعت و معدن
وزیر صنعت، معدن وتجارت در نخستین مصاحبه مطبوعاتی در سال 96 و به زعم برخی خبرنگاران آخرین نشست خبری در کسوت وزارت ، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برای 3.5 سال گذشته چه نمره ای به عملکرد خود می دهید، گفت: نمره شاگرد را استاد باید بدهد .
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، وزیر صنعت براساس برنامه اعلامی قرار بود ساعت 11 امروز( شنبه) در جمع خبرنگاران حاضر شود، اما تاخیر شمار اندکی از اصحاب رسانه موجب شد تا محمد رضا نعمت زاده ساعت 11.17 خود را به این نشست برساند و در کمال ناباوری یکی از رسانه ها گزارش 102 دقیقه ای وزیر صنعت را در یک دقیقه ( 11:18 ) روی سایت خود قرار داده و آنوقت معلوم نیست که چگونه می توان به نحوه اطلاع رسانی آن اعتماد کرد.

** تعداد 12 نفر خبرنگار به شکل رسمی و تعدادی هم اختصاصی فرصت طرح سوال پیدا کردند که برخی پرسش ها آنقدر بدیهی بود که صدای شمار اندکی از خبرنگاران را درآورد که چرا وقت وزیر را با اینگونه سوال ها می گیرید.

** موضوع تسهیلات اعطایی به واحد های کوچک ومتوسط، افزایش نرخ لبنیات،سیمان و .. ، وضعیت رکود یا رونق در بخش صنعت و معدن، واردات اقلام مصرفی، دستاورد برجام در بخش صنعت ومعدن، موضوع اعطای نمایندگی به خودروسازان خارجی، میزان نرخ سود پیش ثبت نام خودروسازان و تسهیلات بانکی، تبدیل خودروهای فرسوده از جمله سوال های مطرح در این نشست خبری بود.

** وزیر صنعت در این نشست خبری از سوی جعفر سرقینی معاون امور معادن وصنایع معدنی، رضا رحمانی قائم مقام وزیر در امور تولید، حسین ابویی مهریزی معاون طرح و برنامه، محسن صالحی نیا معاون امور صنایع، مجتبی خسروتاج قائم مقام وزیر در امور تجارت ، حسین حاجی پور مدیرکل دفتر وزارتی، فرزاد خلفی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، سید مهدی نیازی مدیرکل دفتر آمار و فرآوری داده ها و امیر حسین قناتی مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه همراهی شده بود، در واقع عزم جدی وزیر برای پاسخگویی به همه سوال ها بود که در این بین غیر از یکی دو نوبت معاونین امور معادن، صنایع و طرح و برنامه دیگر همراهان هیچیک فرصت پاسخگویی به سوال نداشتند.

** سوال حاشیه ای هم در خصوص عضویت وزیر در هیات مدیره برخی واحد های پتروشیمی مطرح شد و او پاسخ داد که طرح شهرک پتروشیمی در چابهار برای 20 واحد را به ثبت رساندیم که یک سهم هم برای مدیریت این مجموعه برای خود قائل شدیم، حال مطرح می کنند که اینها متعلق به شماست!!

** خبرنگاران برای طرح سوال مجاب شدند که به یک سوال اکتفا کنند، اما وقتی وزیر فرصت مصاحبه اختصاصی ندارد و نشست مطبوعاتی هم پس از هشت ماه ( آخرین آن یکم شهریور 95 ) برگزار می شود، فرصتی مغتنم بود که سوال های مختلف بپرسد، هرچند که به همه پاسخ داده نمی شد.

** وزیر صنعت امروز با روی گشاده از سوال ها استقبال کرد و تا پایان در لابلای پرسش ها با خبرنگاران هم شوخی کلامی داشت و گویی باید این روحیه را در سال 96 به فال نیک گرفت .

** نعمت زاده در پایان ضمن تکرار موضوع بازنشستگی خود در گذشته گفت، ترجیح می دهد در دولت دوازدهم نیروهای جوان به میدان وزارت صنعت وارد شوند، ضمن اینکه در دولت یازدهم هم اصرار حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی موجب پذیرش این پست شد .

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید