Performancing Metrics

قیمت جهانی نفت افزایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 392485
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1396 - 15:12
با تقویت احتمال تمدید کاهش تولید؛
قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز جمعه به دنبال قوت گرفتن احتمال تمدید توافق کاهش تولید، بار دیگر با افزایش قیمت روبرو شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز جمعه به دلیل قوت گرفتن توافق تمدید کاهش تولید در نیمه دوم سال جاری میلادی با روند افزایشی روبرو شد. 

این در حالی است که همچنان نگرانی ها از اشباع بازار نفت و نیز شکست سیاست کاهش تولید، سایه سنگینی را بر روی روند قابل توجه افزایش بهای نفت گسترانیده است.

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت دریای برنت با ۴۲ سنت افزایش به ۵۱ دلار و ۸۶ سنت در هر بشکه رسید؛ ضمن اینکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۴۳ سنت روند صعودی در برابر ۴۹ دلار و ۴۰ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.  

البته علیرغم افزایش بهای طلای سیاه در روز جمعه، قیمت نفت برنت در مقایسه با بیشترین رقم خود در ابتدای ماه جاری میلادی در حدود ۸.۵ درصد کمتر است.

در همین حال به گفته برخی از معامله گران، افزایش بهای نفت در بازار معاملات امروز به انتشار خبری از سوی یک منبع آگاه در اوپک مبنی بر احتمال بسیار زیاد تمدید توافق کاهش تولید نفت از سوی کشورهای تولید کننده در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلای بر می گردد.  

خبرگزاری کویت امروز به نقل از یک منبع اگاه خبر داد که تمدید توافق نفتی اوپک برای شش ماه دیگر قطعی شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید