Performancing Metrics

پرداخت ۱۷۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در سال ۹۵ | اتاق خبر
کد خبر: 392836
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1396 - 14:10
دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید گفت: در سال گذشته به ۲۵ هزار واحد تولیدی کشور ۱۷۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید پرداخت شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مهدی داداشی زین الدین در نشست اعضاء کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی استان مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی از استان های موفق کشور در همکاری بانک ها و خانواده دولت در پرداخت تسهیلات بوده است، گفت: این استان یکی از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود و همکاری در خصوص اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی برای رونق تولید اهمیت ویژه ای دارد.

وی در خصوص واحدهای تولیدی که سال گذشته در اقصی نقاط کشور تسهیلات دریافت کرده اند، افزود: در مجموع ۶۰ هزار واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی سال گذشته برای دریافت تسهیلات رونق تولید ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۵ هزار واحد تسهیلات دریافت کردند.

دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید بیان کرد: از تعداد واحدهایی که تسهیلات دریافت کردند، ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد به صورت مستقیم برای دریافت تسهیلات به بانک ها مراجعه و  ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد از طریق سایت بهین یاب به بانک های عامل معرفی شدند.

وی ادامه داد: پنج هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی در نقاط مختلف کشور در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار گرفته‌اند که در آینده‌ای نزدیک برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شوند.

داداشی خاطرنشان کرد: کمک به صنایع مادر استان مرکزی حفظ بیت المال است و باید در سریع ترین زمان ممکن این صنایع به چرخه تولید برگردند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات صنایع و بازگشت آنها به چرخه تولید اقدامات گسترده ای انجام داد و موفقیت های بسیاری حاصل شد.

مهدی مقدسی بیان کرد: برخی از افراد اقدامات مثبت و اثر گذار انجام شده توسط دولت را نادیده می گیرند اما، رصد شرایط قبل و شرایط امروز به ویژه در بخش اقتصاد کشور به وضوح عملکرد مثبت دولت را نشان می دهد.

وی عنوان کرد: در سال‌های گذشته شاهد تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی بودیم و با اقدامات انجام شده در استان مرکزی به تراز مثبت تجاری دست یافتیم و بسیاری از واحدها رونق گذشته خود را به دست آوردند و این نکاتی غیر قابل انکار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز به لزوم بازنگری کارشناسانه قانون رفع موانع تولید تاکید کرد و گفت: در قانون فعلی هیچ یک از دستگاه های اجرایی موظف به همکاری در راستای رفع موانع موجود در مسیر فعالیت صنایع نیستند که این موضوع مشکلاتی را به وجود آورده است و نیاز است این موضوع اصلاح شود.

ظفر افشون بیان کرد: در استان مرکزی اقدامات موثری در راستای رفع موانع تولید انجام شده به نحوی که سال گذشته هزار و ۱۰۰ واحد تولیدی تسهیلات رونق تولید دریافت کرده اند و ۳۰ درصد از این صنایع افزایش تولید و صادرات را به ثبت رسانده اند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید