Performancing Metrics

وضعیت تولید در سال آخر دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی | اتاق خبر
کد خبر: 393117
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1396 - 15:12
بر اساس گزاش های منتشر شده از عملکرد دولت یازدهم، مقایسه میان وضعیت حمایت تولید در سال آخر دولت روحانی و سال آخر دولت احمدی‌نژاد نشان می‌دهد که در این دولت تسهیلات تولید رشد 260 درصدی داشته است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره عملکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به عنوان یکی از بخش‌های رفع مشکلات کارخانه‌های تولیدی، این ستاد اقدام به برگزاری ۶۲۰۰ جلسه در استان های مختلف کشور و تصویب ۵۳ هزار و ۲۰۰ مصوبه جهت رونق تولید کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی کرده است.

همچنین در سال گذشته هم ۲۳۰ جلسه با ۸۰۰ مصوبه برای بررسی و پیگیری رفع مشکلات واحدهای تولیدی به ویژه واحدهای بزرگ برگزار شده و برنامه‌ریزی برای تولید و اشتغال در کشور انجام شده است.

پرداخت 160.9 میلیارد تومان تسهیلات تولید در سال گذشته

 بر اساس آمار، میزان تسهیلات بانکی که به بخش های مختلف صنعتی، معدنی و بازرگانی پرداخت می شود در مقایسه با سال 1391 و  1392 افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

همچنین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد میزان تسهیلات بانکی که به بخش صنعت و معدن در سال 1391 پرداخت می شد، رقمی معادل ۶۱.۹ هزار میلیارد تومان بود که با پیگیری های دولت تدبیر و امید این رقم سال گذشته به ۱۶۰.۹ هزار میلیارد تومان رسید و سبب رونق و شکوفایی تولید در کشور شد.

در بخش بازرگانی نیز این تسهیلات از سقف ۲۴ هزار میلیارد تومان در سال 1391 و با وجود کاهش هزار میلیارد تومانی آن در سال 1392 با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فراتر رفت؛ به گونه ای که در سال گذشته تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی وتجارت کشور از سوی بانک ها رقمی معادل  ۵۷ هزار میلیارد تومان گزارش شده است.

در دوره فعالیت دولت یازدهم بر اساس آمار منتشر شده از سوی معاونت آمار و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت ۱۲ هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی جدید تکمیل و راه اندازی شده اند که این رقم با محاسبه واحدهای احیا شده در ۴۲ ماه گذشته به ۱۷ هزار و ۲۰۰ واحد می رسد.

این رقم ۳.۵ برابر تعداد واحدهایی است که در چهار ساله فعالیت دولت تدبیر و امید تعطیل شده اند و تعداد آنها به  ۵۱۰۰ واحد صنعتی می رسد.

در این میان اگر واحدهای صنعتی توسعه یافته در دولت یازدهم را به تعداد واحدهای احیا شده و تازه تاسیس بیفزاییم متوجه می شویم که بیش از ۲۴ هزار واحد تولیدی در دوران دولت یازدهم در کشور فعال شده اند که حدود پنج برابر واحدهای تعطیل شده در این دولت هستند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید