Performancing Metrics

آمریکا نمی‌تواند به رشد اقتصادی ۳ درصد برسد | اتاق خبر
کد خبر: 393126
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1396 - 19:23
وزیر بازرگانی آمریکا؛
وزیر بازرگانی آمریکا گفت: در حال حاضر رسیدن به رشد اقتصادی ۳ درصدی برای ایالات متحده دست نیافتنی است.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، ویلبر راس گفت: اقتصاد ایالات متحده در سال جاری میلادی قادر به رشد ۳ درصدی که پیش از این توسط دولت ترامپ تعیین شده بود نیست و به عبارت دیگری فقط در شرایطی می تواند به آن دست پیدا کند که  مقررات مربوط به مالیات، تجارت و  انرژی کاملا در جای خود قرار گیرند.  

وی تصریح کرد که مطمئنا رشد اقتصادی ۳ درصدی در سال ۲۰۱۷ میلادی برای آمریکا دست نیافتنی است و کنگره همیشه روندی کند در هر اموری داشته است.

البته راس گفت: در نهایت این رشد اقتصادی با توجه به اجرایی شدن تمام سیاست های سازگار با تجارت دست یافتنی خواهد بود.  

وزیر بازرگانی آمریکا به این نکته اشاره کرد که اگر کنگره در راستای قانون کاهش مالیات کند پیش برود، احتمالا تاخیر در کسب رشد اقتصادی ۳ درصد ممکن خواهد بود.  

ویلبر راس تلویحا به این موضوع اشاره کرد که دولت ترامپ باید تلاش کند تا از ابزارهای موجود برای اجرا کردن قوانین تجاری و تاکید بر رفتار منصفانه‌تر با کالاهای آمریکایی استفاده کند؛ نه اینکه روش «بِبُر و  بدوز» را اتخاذ کند.  

راس همچنین گفت: وزرتخانه وی بر روی پرونده های ضد دامپینگ و ضد سوبسید برای حمایت از شرکت های خصوصی آمریکایی برای جلوگیری از واردات غیر منصفانه کار می کند.  

 موضوعی که در آمریکا و در میان کارشناسان اقتصادی این کشور مورد بحث است، ترس از این است که دود سیاست های حمایتی «دونالد ترامپ» به چشم اقتصاد ایالات متحده برود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید