Performancing Metrics

درخواست دولت ترامپ از دیوان عالی برای احیای فرمان مهاجرتی‌ | اتاق خبر
کد خبر: 394209
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1396 - 19:31
دولت دونالد ترامپ از دیوان عالی آمریکا خواست فرمان مهاجرتی‌اش را مبنی بر ممنوعیت سفر شهروندان شش کشور مسلمان به خاک آمریکا احیا کند. پیشتر برخی دادگاه‌های محلی این حکم را به حالت تعلیق درآورده بودند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا یک دادخواست جداگانه برای این پرونده تنظیم کرده است که روز پنجشنبه به دیوان عالی این کشور ارجاع داد.

سخنگوی اداره دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از دیوان عالی فدرال درخواست کرده‌ایم که به این پرونده مهم توجه کرده و مطمئن هستیم که این فرمان مهاجرتی ترامپ اجرا خواهد شد تا بدین شکل ملت آمریکا در امنیت قرار گرفته و از جوامع خود در قبال تروریسم محفاظت کنیم.

دست کم پنج رای از 9 رای قاضی‌های دیوان عالی برای احیای این فرمان مهاجرتی نیاز است. اگر این درخواست دولت ترامپ مورد موافقت قرار گیرد، در این صورت فرمان مهاجرتی وی اجرا خواهد شد.

دادگاه‌های محلی که پیشتر فرمان مهاجرتی را به حالت تعلیق در آورده‌اند، بر این باورند که این فرمان باعث ایجاد تبعیض در جامعه آمریکا می‌شود.

در تازه‌ترین مورد از نقض فرمان مهاجرتی ترامپ یک دادگاه تجدیدنظر فدرال علیه دستورالعمل ترامپ رای داد.

شبعه چهارم دادگاه تجدیدنظر فدرال پنجشنبه (۲۶ مه) حکم داد که هدف اصلی دستور ترامپ تبعیض علیه مسلمانان است و درخواست وکلای دولت برای ابقای فوری آن به دلایل امنیت ملی را رد کرد.

پس از صدور فرمان مهاجرتی از سوی دونالد ترامپ، اعتراضات گسترده‌ای در ایالات مختلف آمریکا و کشورهای دیگر برگزار شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید