Performancing Metrics

‌محور ریلی جنوب تا ۱۵ خرداد با هدف بازسازی مسیر مسدود است | اتاق خبر
کد خبر: 394284
تاریخ انتشار: 14 خرداد 1396 - 13:29
اطلاعیه شرکت راه آهن:
راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: به منظور افزایش ایمنی و بازسازی خطوط فرسوده ریلی، بلاک‌های تنگ‌هفت به تنگ‌پنج و تله‌زنگ به شهبازان درمحور ریلی جنوب تا روز ۱۵ خرداد سال جاری مسدود است.
 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، این شرکت در اطلاعیه‌ای از استقرار حجم قابل توجهی از امکانات و تجهیزات ریلی به منظور بازسازی بلاک‌های تنگ هفت به تنگ پنج و تله زنگ به شهبازان محور جنوب در کوتاه‌ترین زمان ممکن خبر داد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به عدم بازسازی بلاک‌های فوق در طول ۷۰ سال گذشته و قدمت بالای ریل‌های این مسیر، متولیان راه‌آهن نسبت به استقرار حجم قابل توجهی از امکانات و تجهیزات ریلی و همچنین مسدود کردن بلاک‌های تنگه هفت به تنگه پنج محور جنوب تا تاریخ ۱۵ خردادماه سال جاری (با توجه به خلوتی مسیر در ماه مبارک رمضان‌) اقدام کرده‌اند؛ بازسازی این خطوط به منظور افزایش کارایی آن انجام می‌شود.

‌راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن عذرخواهی از هموطنان، ابراز امیدواری کرده است تا این بازسازی در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود و پس از آن مسافران با آرامش خاطر بیشتر در این مسیر تردد داشته باشند.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: مسدود شدن این محور امکان چهار برابر شدن سرعت عملیات را فراهم کرده و همچنین تاثیری در روند جابه‌جایی حمل بار این محور نخواهد داشت.

بر اساس این اطلاعیه، محور ریلی جنوب به دلیل‌ صعب العبور و کوهستانی بودن در طول ۷۰ سالی که از احداث آن می گذرد بازسازی و بهسازی کامل نشده است و از آنجا که عدم اجرای این طرح زمینه‌ساز مشکلات متعددی در این مسیر شده بود، بنابراین متولیان ریلی درصدد برآمدند تا با استقرار این تجهیزات، در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به بازسازی این محور در جهت رفاه حال مسافران اقدام کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید