کاهش تولید نفت روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 397300
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1396 - 11:14
الکساندر نواک خبر داد:
وزیر انرژی روسیه گفت: تولید نفت در ماه گذشته میلادی، بیش از ۳۰۷ هزار بشکه در روز کاهش یافت و این کشور، متعهد به توافق کاهش تولید است.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت: تولید نفت خام روسیه در ماه گذشته میلادی، با توجه به سطح تولید اکتبر سال ۲۰۱۶ میلادی، ۳۰۷ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز کاهش یافته و روسیه متعهد به توافق کاهش تولید نفت است.

پیش از این نواک اعلام کرده بود که روسیه، تولید نفت خود در ماه ژوئن را روزانه ۳۰۸ هزار بشکه کاهش داده است؛ ضمن اینکه در نوامبر سال گذشته میلادی روس ها متعهد به کاهش روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت به منظور شرکت در توافق کاهش تولید، با هدف بهبود بهای طلای سیاه شده بودند.  

همچنین چند ماه پیش، وزیر انرژی روسیه اعلام کرد، در ۶ ماه نخست سال جاری میلادی با توجه به کاهش تولید اوپک، از میزان ذخایر جهانی نفت ۳۵۰ میلیون بشکه کم شده است.

البته کشورهای عضو اوپک و برخی غیر اوپکی ها، توافق کاهش تولید خود را تا مارس ۲۰۱۸ میلادی تمدید کرده اند؛ اما افزایش تولید نفت لیبی، نیجریه و آمریکا مانع از بهبود بهای نفت در هفته های اخیر شده است.

بر همین اساس نیجریه اعلام کرد: قصد دارد تولید خود را به ۱.۸ میلیون بشکه در روز محدود کند. در حال حاضر، بهبود قیمت جهانی نفت در مقایسه با ماه ژوئن که قیمت آن به کمتر از ۴۵ دلار در هر بشکه رسید و کمترین رقم در ۷ ماه اخیر را تجربه کرد،  از روند بهتری برخوردار شده است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید