تردد جاده‌ای 8.1درصد بیشتر شد | اتاق خبر
کد خبر: 397311
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1396 - 13:49
وزارت راه و شهرسازی بر اساس اطلاعات 1991 ترددشمار فعال در محورهای برون ‌شهری، از افزایش 8.1 درصدی رفت و آمدها در شبانه روز گذشته نسبت به روز پیش از آن خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، سهم وسایل نقلیه سنگین از کل تردد ثبت ‌شده در شبانه ‌روز گذشته 15.5 درصد، اوج تردد بین ساعت های 19 تا 20 و کمترین تردد ساعت چهار تا پنج صبح بود که با آگاهی از این موضوع می‌توان زمان مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کرد.

در 24 ساعت گذشته آزادراه قزوین- کرج در محدوده استان البرز بیشترین رفت و آمد را با 158هزار و 332دستگاه وسیله نقلیه ثبت کرد.

** محورهای بسته
به گزارش سامانه 141 براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت های شعبه های راهداری سراسر کشور، اکنون در محور کرج- چالوس محدوده بیلغان و همچنین آزادراه کرج- قزوین در محدوده شهر کرج ترافیک سنگین است.

ترافیک در محور هراز حدفاصل پلور تا گزنک نیز نیمه سنگین گزارش می شود.

به ‌استثنای محورهای اعلام شده زیر، بقیه راه های مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به طور عادی در جریان است.

تردد در جاده رامیان- اولنگ- شاهرود در استان های سمنان و گلستان و محورهای فرعی رودبار- قلعه گنج و رودبار- کهنوج در جنوب استان کرمان و شمشک – دیزین در استان های البرز و تهران، به دلیل نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی ممنوع است.

در استان فارس محور فسا- داراب به دلیل آبگرفتگی و استهبان- نی ریز به سبب نبود ایمنی کافی بسته اعلام شد.

تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی در محور قدیم ایلام- صالح آباد در استان ایلام نیز امکان رفت و آمد وجود ندارد.

** محدودیت های ترافیکی
تردد انواع موتورسیکلت تا ساعت 6 بامداد یکشنبه (پانزدهم مردادماه) از محورهای کرج، چالوس، هراز، فیروزکوه و تهران- سمنان- مشهد و برعکس ممنوع اعلام شد.

همچنین تردد وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 23 جمعه (فردا) از کرج به مرزن‌آباد ممنوع و از ساعت 18 تا 23 همان روز از مرزن‌آباد به سوی کرج یکطرفه است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ شنبه از رودهن به سمت آمل ممنوع و با اعلام مامورین پلیس راه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) یکطرفه خواهد بود.

در این مدت تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج- چالوس و برعکس ممنوع است.

تریلر، کامیون و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی نیز از ساعت هشت تا 24 پنجشنبه، جمعه و شنبه اجازه تردد از محور هراز و همچنین محور فیروزکوه از تهران به قائمشهر و برعکس را ندارند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید